Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Bułgarii eksplodował gazociąg tranzytowy

0
Podziel się:

Wybuchł pożar - płomienie sięgały 100 metrów. Powstał krater o szerokości 7 metrów.

W Bułgarii eksplodował gazociąg tranzytowy
(jakesmome/CC/Flickr)

Do dużej eksplozji rurociągu, przesyłającego tranzytem rosyjski gaz ziemny do Turcji, doszło w okolicy miasta Jamboł na południowym wschodzie Bułgarii - poinformował w środę dziennik _ Trud _. Na kilka godzin przerwano dostawy.

Wybuch nastąpił w poniedziałek po południu. Właściciel gazociągu, państwowa spółka Bułgartransgaz potwierdziła z ponad 24-godzinnym opóźnieniem, że doszło do wypadku.

Do wybuchu doszło dwa metry pod ziemią. W rezultacie eksplozji nastąpił pożar a płomienie sięgały 100 metrów; powstał też krater o szerokości siedmiu metrów - pisze _ Trud _. Nie ma ofiar w ludziach, ani rannych, gdyż miejsce awarii było oddalone o kilka kilometrów od najbliższych miejscowości.

W następstwie eksplozji dostawy gazu do Turcji przerwano na osiem godzin. Skutki awarii usunięto częściowo w poniedziałek wieczorem. Pełna zdolność przepustowa gazociągu zostanie przywrócona w piątek - poinformował Bułgartransgaz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t34829.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/na;gazowym;kryzysie;stracili;wszyscy,193,0,414401.html) Na gazowym kryzysie stracili wszyscy Pod okiem obserwatorów z UE rosyjskie stacje przesyłowe zaczęły pompować gaz przez Ukrainę. Na kilka godzin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t23262.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;proponuje;szczyt;odbiorcow;gazu,214,0,418006.html) Rosja proponuje szczyt odbiorców gazu Prezydent Miedwiediew proponuje termin w najbliższą sobotę. Podobnego spotkania chce Polska i Ukraina. Tyle, że w Pradze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)