Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W chińskim zoo odkryto "lwa", który szczekał

0
Podziel się:

Chińskie zoo zastąpiło egzotyczne zwierzęta pospolitymi gatunkami. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak rozczarowany 6-latek podszedł do swojej mamy i żalił się, że lew w klatce szczekał na niego.

W chińskim zoo odkryto "lwa", który szczekał
(Derek Keats/Flickr)

W jednym z chińskich zoo trzymano lwa, który w rzeczywistości był psem. Oszustwo ogrodu zoologicznego w Luohe prowincji Henan zdemaskował 6-letni chłopiec.

Jak podaje państwowa gazeta _ Beijing Youth Daily _, zoo zastąpiło egzotyczne zwierzęta pospolitymi gatunkami. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak rozczarowany 6-latek podszedł do swojej mamy i żalił się, że lew w klatce szczekał na niego. Lwem okazał się być mastif tybetański z charakterystyczną, bujną sierścią.

Zoo zupełnie nas oszukało - skarżyła się mama chłopca, pani Liu. Jak relacjonowala, za wejście do ogrodu zapłaciła 15 juanów, czyli przeszło 7 złotych. Podmieniono także kilka innych zwierząt. Lisy polarne trzymano w wybiegu dla lamparta, pies imitował wilka, a nutrie trzymano w terrarium węży.

Dyrekcja ogrodu zoologicznego tłumaczy, że prawdziwy lew został zabrany do zakładu hodowlanego. Z kolei pies należał do jednego z pracowników i był trzymany w zoo tymczasowo ze względów bezpieczeństwa.

Zoo w Luohe prawdopodobnie nie otrzymało nigdy państwowej zgody na pobieranie opłat za bilety wstępu.

Czytaj więcej w Money.pl
Razem połknęli pestycydy. To był protest? Co najmniej 10 osób próbowało razem popełnić samobójstwo na jednej z ulic w Pekinie.
Boją się sezonu śmiertelnych zakażeń Naukowcy ostrzegają, że do zwiększenia liczby pacjentów zakażonych zmutowanym wirusem ptasiej grypy dojdzie jesienią,
W Chinach znów wyroki śmierci Według państwowej agencji kwietniowe niepokoje to dzieło muzułmańskich ekstremistów zainspirowanych ideą dżihadu.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)