Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W londyńskim City wciąż demonstrują. To jeszcze nie koniec

0
Podziel się:

Londyńska akcja oburzonych nie zakończyła się po wczorajszym wiecu przed katedrą św. Pawla w City.

W londyńskim City wciąż demonstrują. To jeszcze nie koniec
(wsuph001/CC/Flickr)

Londyńska akcja _ oburzonych _ nie zakończyła się po wczorajszym wiecu przed katedrą św. Pawla w City. Dziś protest jest kontynuowany, a jego organizatorzy zapowiadają, że stanie się stałym elementem krajobrazu londyńskiej dzielnicy finansów.

Protest odbywa się pod hasłem _ Okupacja Giełdy _, choć policja nie dopuściła wczoraj demonstrantów pod gmach tej świątyni kapitału i wolnego rynku. Protest przeniósł się więc pod inną świątynię, katedrę św.Pawła, gdzie doszło do przepychanek z policją.

Skończyło się na tym, że 500 uczestników akcji zostało w Cityna noc, pomimo pierwszego przymrozku tej jesieni. Przed katedrą stanęło około 70 namiotów, nad nimi, na jej stopniach marzł kordon policji.

Dziekan katedry wydał zgodę na kontynuowanie protestu, a jeden z kanoników wynegocjował rano ze Scotland Yardem odwołanie większości policjantów.

Jak mówią uczestnicy, protest wymierzony jest przede wszystkim przeciwko chciwości banków i braku reakcji rządu na pogłębiające się nierówności społeczne.

Rano w niedzielę katedra św.Pawła otworzyła się na nabożeństwo, a potem dla turystów. Demonstranci pozostali jednak na placu.

Więcej o wczorajszych protestach 'oburzonych' - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;oburzonych;uliczna;bitwa;w;stolicy;wloch,74,0,936778.html) Polała się krew. Chmura dymu nad Rzymem _ - Sprawców zajść trzeba zidentyfikować i ukarać - _zapowiedział premier Włoch Silvio Berlusconi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t161127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oburzeni;wychodza;na;ulice;tysiaca;miast;nadciaga;rewolucja,73,0,936521.html) Trwa oblężenie europejskich stolic. Nadciąga rewolucja? Nie obyło się bez aktów wandalizmu. W Rzymie manifestanci podpalali samochody i zniszczyli witrynę banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t136968.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/warszawa;znani;politycy;wsrod;oburzonych,217,0,936665.html) Warszawa: Znani politycy wśród oburzonych W manifestacji wzięli udział m.in. Wanda Nowicka, Robert Biedroń oraz Ryszard Kalisz (na zdjęciu).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)