Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W nocy z soboty na niedzielę w Pyrzowicach wyląduje czarterowy samolot cargo z Japonii

0
Podziel się:

70 ton części dla fabryki Fiata w nocy z soboty na niedzielę wyląduje na lotnisku w Pyrzowicach. IL-96 przyleci z Sapporo w Japonii

W nocy z soboty na niedzielę w Pyrzowicach wyląduje czarterowy samolot cargo z Japonii

W nocy z 14/15 maja GTL-LOT Usługi Lotniskowe Sp. z o.o. - agent obsługi naziemnej na lotnisku w Katowicach - obsłuży pierwszy lot czarterowy cargo z Japonii. Rosyjskie linie lotnicze POLET przetransportują do Polski ponad 70 ton części dla tyskiej fabryki silników samochodowych.

 GTL-LOT szacuje, że to początek dłuższego łańcucha czarterowego. – Coraz lepsza infrastruktura katowickiego lotniska, położenie w samym sercu Europy, intensywny rozwój regionu oraz doświadczenie i wysoka jakość obsługi naziemnej sprawiają, że Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach staje się lotniskiem pierwszego wyboru dla linii lotniczych cargo i znaczących operatorów logistycznych – czytamy w informacji GTL LOT.

 Czytaj także: Korki na węźle Murckowska. Zarządca drogi spycha odpowiedzialność na policję, a ta na przewoźnika Rejs wykonywany zostanie przez rosyjskie linie lotnicze Polet operujące flotą 6 samolotów An 124-100 (Rusłan) oraz samolotami IL-96 400T i IL-76 TD. Samolot IL-96 dostarczy do Polski ponad 70 ton części
dla produkcji w fabryce silników samochodowych w Tychach.

 Przewozy cargo realizowane przez lotnisko Katowice są obsługiwane przez tradycyjne linie lotnicze (m.in. LOT, Lufthansa i drogowy serwis cargo Air France, British Airways), połączenia regularne globalnych firm kurierskich (DHL, TNT, UPS, Fedex) oraz intensywny ruch czarterowy generowany głównie przez przemysł motoryzacyjny zlokalizowany w Polsce południowej.

 Szczyty przewozów cargo zanotowano w latach 2000, 2007, 2009. Wyjątkowe wzrosty przewozów (do ponad 12 tys. ton na rok) uzyskiwano dzięki obsłudze złożonych i pilnych dostaw kluczowych komponentów do produkcji samochodów takich firm jak Fiat i Volkswagen. – Ta tendencja powraca z dwóch powodów: po pierwsze, dzięki coraz lepszej infrastrukturze, która pozwala czerpać korzyści z doskonałej lokalizacji portu, oraz coraz lepszego zaplecza technicznego i specjalizacji usług, które Spółka może zaoferować klientom – szacują w GTL-LOT.



wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)