Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W PO wojna o listy. Kluzik-Rostkowska jedynką

0
Podziel się:

Wczoraj zarząd krajowy PO nanosił poprawki na listach wyborczych Platformy. Nie obyło się bez spięć.

W PO wojna o listy. Kluzik-Rostkowska jedynką
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Joanna Kluzik-Rostkowska _ jedynką _ w Rybniku, propozycja dziesiątego miejsca dla byłego polityka PJN Jacka Tomczaka - to, jak twierdzą anonimowo członkowie PO, ustalenia wczorajszego posiedzenia zarządu krajowego partii.

W drugiej połowie lipca władze PO mają zatwierdzić kandydatów do Senatu (na razie zarząd krajowy zajmował się listami do Sejmu). Najprawdopodobniej w ostatni weekend lipca finalny kształt list zatwierdzi Rada Krajowa PO.

Wczoraj zarząd krajowy PO nanosił poprawki na listach wyborczych Platformy. Zarząd utrzymał decyzję o _ jedynce _ na liście w Rybniku dla byłej szefowej PJN Joanny Kluzik-Rostowskiej, choć rozwiązanie to oprotestowywała część śląskiej Platformy m.in. jej wiceszef, starosta rybnicki Damian Mrowiec, który zarzuca Kluzik-Rostkowskiej, że _ z dziecinną łatwością _ zmienia polityczne barwy. Zanim Kluzik-Rostkowska zdecydowała się związać z PO, listę w Rybniku miał otwierać poseł Platformy Marek Krząkała.

Inny były polityk PJN Jacek Tomczak otrzyma propozycję startu z numerem 10 z listy PO w Poznaniu. Zarząd nie rozmawiał o Janie Filipie Libickim, bo nie rozpatrywał list do Senatu, ale według wstępnych ustaleń Libicki miałby wystartować do Senatu w jednym z okręgów wielkopolskich poza Poznaniem.

Zarząd nadal nie podjął decyzji ws. Krzysztofa Tyszkiewicza (rzecznika klubu PO, którego mazowiecka PO umieściła dopiero na siedemnastym miejscu listy warszawskiej) i Łukasza Gibały, który nie znalazł się na liście PO w tym mieście. W poniedziałek może dojść do rozmowy Gibały z premierem Donaldem Tuskiem, po której premier podejmie decyzję w jego sprawie. Z kolei olsztyńska posłanka PO Lidia Staroń awansowała na miejsce trzecie na liście do Sejmu (region przyznał jej wcześniej miejsce ósme).

Podczas niedzielnego posiedzenia zarządu znowu doszło do tarć między grupami Grzegorza Schetyny i Cezarego Grabarczyka - padła m.in. sugestia, aby przesunąć szefa wielkopolskiej PO Rafała Grupińskiego (uznawanego za zwolennika Schetyny) z _ jedynki _ w Poznaniu na _ jedynkę _ w Kaliszu, ale do takiej zmiany ostatecznie nie doszło. Zwolennicy Schetyny umocnili się na liście w Opolu, m.in. na miejsce trzecie awansował tam wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz - poinformowały źródła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t115692.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zmienia;listy;radziszewska;ma;miejsce,27,0,839451.html) PO zmienia listy. Radziszewska ma miejsce Premier Donald Tusk zapowiedział, że pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska wystartuje z list Platformy do Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t130707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;wyobrazam;sobie;chlebowskiego;na;liscie,13,0,825613.html) "Nie wyobrażam sobie Chlebowskiego na liście" Jednak jak mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, jego nieobecność na listach Platformy nie jest przesądzona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;bedzie;skreslal;poslow;z;list;po,94,0,776798.html) Premier będzie skreślał posłów z list PO Donald Tusk nie chce na nich nikogo, kto przynosi wstyd Platformie Obywatelskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)