Notowania

studenci
10.02.2010 19:40

W Sejmie podkomisja ds. przywrócenia ulg dla studentów

Chodzi o 49-procentową zniżkę na przejazdy komunikacja publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

*Zajmie się ona obywatelskim projektem ustawy przywracającej 49-proc. ulgę dla studentów i uczniów na przejazdy komunikacją publiczną. *

_ - To dobra wiadomość, że Sejm będzie prowadził dalsze prace nad ustawą, ale z drugiej strony smuci fakt, że nastąpiło to dopiero po 237 dniach od pierwszego czytania _ - powiedział Marcin Mastalerek, pełnomocnik komitetu _ Przywracamy ulgi dla studentów _, który złożył projekt ustawy u marszałka Sejmu w marcu 2009 r.

Zgodnie z projektem, uczniowie i studenci będą mieli prawo do 49-proc. ulgi na bilety jednorazowe i miesięczne przy przejazdach PKP (pociągi osobowe, pospieszne i ekspresowe) i PKS (w komunikacji zwykłej i przyspieszonej).

Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. za rządów koalicji SLD-PSL. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo tylko do 37-proc. ulgi.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: studenci, ulgi, studenckie, podkomisje, sejm, przywrócenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz