Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W święta w 292 wypadkach drogowych zginęło 27 osób

0
Podziel się:

Policjanci zatrzymali 1795 nietrzeźwych kierowców.

W święta w 292 wypadkach drogowych zginęło 27 osób
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Policjanci zatrzymali 1795 nietrzeźwych kierowców.

Od piątku trwała ogólnopolska akcja policyjna związana ze świętami. Prawie 10 tys. funkcjonariuszy sprawdzało przede wszystkim prędkość, z jaką jadą kierowcy.

_ - Zanotowaliśmy o 20-25 proc. wypadków mniej niż przed rokiem _ - powiedział Robert Horosz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

W ubiegłym roku podczas świąt Wielkanocy na drogach w 382 wypadkach, zginęło 35 osób a 542 zostały ranne. Policjanci zatrzymali wówczas aż 1959 nietrzeźwych kierowców.

Horosz ocenił, że na poprawę bezpieczeństwa na drogach wpłynęło kilka czynników. _ _

_ - Kierowcy rozłożyli decyzję o powrotach ze świątecznego weekendu na kilka dni. Poza tym dotychczasowe apele i akcje policji skutkują tym, że kierowcy przywiązują większą wagę do zasad bezpiecznej jazdy _ - powiedział Horosz.

Policjanci w całym kraju korzystali z wideorejestratorów, zainstalowanych zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Kontrolowali też trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze sprawdzali także: czy dzieci przewożono w fotelikach, czy wszystkie osoby w samochodzie mają zapięte pasy, a kierowcy nie rozmawiają przez telefony komórkowe.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)