Notowania

wojna w syrii
25.06.2013 15:15

W Syrii giną ludzie, a oni odwlekają sprawę

Brahimi wystąpił przed dziennikarzami w Genewie przed spotkaniem z przedstawicielami USA i Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI)

*Konferencja Genewa 2 w sprawie zażegnania syryjskiego kryzysu najprawdopodobniej nie odbędzie się w lipcu - oświadczył specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej ds. Syrii Lakhdar Brahimi. *

Brahimi wystąpił przed dziennikarzami w Genewie przed spotkaniem z przedstawicielami USA i Rosji, które mają współorganizować genewską konferencję. W spotkaniu wezmą udział rosyjscy wiceministrowie spraw zagranicznych, Michaił Bogdanow i Giennadij Gatiłow, oraz USA podsekretarz stanu ds. politycznych w Departamencie Stanu USA Wendy Sherman.

Specjalny wysłannik wyraził nadzieję, że rozmowy te będą konstruktywne, ocenił jednak, że najprawdopodobniej nie doprowadzą one do rozwiązania wszystkich kwestii związanych z organizacją Genewy 2, w tym składów delegacji.

_ - Szczerze mówiąc, wątpię, by konferencja odbyła się jeszcze w lipcu _ - powiedział, dodając, że _ opozycja (syryjska) ma własne spotkanie w dniach 4-5 lipca i moim zdaniem nie zdąży się przygotować _ na kolejne.

Genewa 2 była początkowo planowana na koniec maja, a termin przekładano kilkakrotnie. Ostatnie rozmowy o przygotowaniu Genewy 2 odbyły się pod przewodnictwem Brahimiego z udziałem przedstawicieli amerykańskich i rosyjskich 5 czerwca. Brahimi mówił wtedy, że konferencja może dojść do skutku w lipcu.

Ponad dwa lata konfliktu w Syrii kosztowało życie co najmniej 94 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
To on zakończy masakrę w Syrii? Algierski dyplomata Lakhdar Brahimi, został mianowany specjalnym wysłannikiem ONZ do Damaszku.
Trują ich bronią chemiczną. Ale dostali leki - Te leki mogą ochronić tysiąc osób - powiedział Laurent Fabius, szef francuskiej dyplomacji.
Więcej broni, większa szansa na pokój? Państwa wspierające syryjską opozycję zwiększą pomoc militarną, aby dać jej przewagę nad siłami rządowymi w terenie - powiedział John Kerry.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz