Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Syrii kolejna klęska. Głoduje 3 miliony osób

0
Podziel się:

Ze względu na spowodowane walkami poważne straty w rolnictwie
blisko trzy miliony Syryjczyków potrzebują szybkiej pomocy żywnościowej.

W Syrii kolejna klęska. Głoduje 3 miliony osób
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bFdFBXTV

Ze względu na spowodowane walkami poważne straty w rolnictwie blisko trzy miliony Syryjczyków potrzebują szybkiej pomocy żywnościowej.

Z opublikowanego dzisiaj w Rzymie raportu wynika, że półtora miliona osób pochodzących z terenów, gdzie toczą się najcięższe walki, potrzebuje natychmiastowej pomocy przez najbliższe trzy do sześciu miesięcy. W skali całego roku międzynarodowa pomoc będzie musiała ulec dalszemu zwiększeniu, ponieważ liczba potrzebujących wsparcia wzrośnie do trzech milionów - podała agencja dpa.

Eksperci FAO szacują tegoroczne straty w syryjskim rolnictwie na 1,5 mld euro. Zniszczeniu uległy zapasy ziarna i systemy melioracyjne, ucierpiała także hodowla zwierząt. Straty dotknęły przede wszystkim pszenicę i jęczmień ale także uprawy oliwek i warzyw.

bFdFBXTX

Raport FAO powstał przy współpracy syryjskiego ministerstwa rolnictwa.

Konflikt w Syrii rozpoczął się w marcu ubiegłego roku od pokojowych demonstracji przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, przekształcając się stopniowo w krwawą wojnę domową. Od początku walk zginęło według źródeł opozycyjnych ponad 20 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Okrutna masakra zwolenników rządu Nagrania wideo pokazujące rebeliantów zabijających stronników prezydenta Baszara el-Asada w Aleppo (Halab) dowodzą, że obie strony konfliktu naruszają prawa człowieka.
"Ten rząd jest martwy już z chwilą powstania" Przedstawiciele syryjskich powstańców oświadczyli dzisiaj, że przyszły rząd tymczasowy na uchodźstwie nie będzie reprezentatywny.
Okrutne egzekucje. Nie tylko siły reżimu ONZ-owscy obserwatorzy podali, że Aleppo ostrzeliwują rządowe myśliwce.
bFdFBXUy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)