Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Tunezji niebezpiecznie. Szykowali porwanie

0
Podziel się:

Tunezyjska policja aresztowała cztery osoby podejrzane o zamiar porwania Żydów w celu wymuszenia okupu.

W Tunezji niebezpiecznie. Szykowali porwanie
(Keith Roper/Flickr.com/CC)
bESKOKnF

Tunezyjska policja aresztowała cztery osoby podejrzane o zamiar porwania w mieście portowym Dżardżis nad Morzem Śródziemnym Żydów w celu wymuszenia okupu - poinformowało w czwartek MSW w Tunisie. Wśród zatrzymanych jest jeden policjant.

_ - Siły bezpieczeństwa pokrzyżowały plan uprowadzenia młodych Żydów w Dżardżis _ - powiedział Reutersowi przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych, Lofi Hiduri. Dodał, że podczas akcji zabezpieczono dwie sztuki broni.

Przewodniczący gminy żydowskij na Dżerbie, Perez Trabelsi, zaapelował do tunezyjskich władz o objęcie miejscowych Żydów skuteczniejszą ochroną. _ Na Dżerbie i w Dżardżisie panuje wielki niepokój _ - podkreślił. Wskazał na powtarzające się próby zastraszania, których celem jest zmuszenie Żydów do opuszczenia Tunezji. _ To nasz kraj, nie chcemy z niego wyjeżdżać _ - powiedział Trabelsi.

bESKOKnH

W Tunezji mieszka około 2000 Żydów, głównie w Dżardżis oraz na wyspie Dżerba. Po obaleniu w wyniku ulicznych protestów w styczniu 2011 roku prezydenta Zin el-Abidina Ben Alego w Tunezji powstał rząd kierowany przez islamistów. Na ulicach tunezyjskich miast dochodziło kilkakrotnie do starć między islamistami a zwolennikami świeckiego państwa.

Kilka tygodni po ucieczce Ben Alego z kraju doszło do podpalenia synagogi w okolicy Kabisu na południowym wschodzie Tunezji. Podczas tego incydentu nikt nie odniósł obrażeń. Reuters przypomina, że w wyniku zamachu Al-Kaidy na grupę zagranicznych turystów zwiedząjacych synagogę na Dżerbie w 2002 roku zginęło 21 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec-Grek porwał trzylatka. Wciąż szukają Dolnośląska policja i straż graniczna poszukują chłopca, porwanego wczoraj we Wrocławiu.
Porwano 48 pielgrzymów. Jechali na lotnisko Czterdziestu ośmiu irańskich pielgrzymów zostało porwanych dzisiaj w okolicach Damaszku.
bESKOKoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)