Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walentynki z papieżem. 17 tysięcy chętnych

0
Podziel się:

Liczba uczestników zaskoczyła samych organizatorów spotkania.

Walentynki z papieżem. 17 tysięcy chętnych
(Igor Petyx / Splash News/EAST NEWS)

Ponad 17 tysięcy narzeczonych z całego świata zapisało się na walentynkowe spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie - podała Papieska Rada ds. Rodziny, która je organizuje. Ze względu na liczbę zgłoszeń walentynki odbędą się w piątek na Placu św. Piotra.

Wcześniej Papieska Rada zapowiadała, że Franciszek spotka się z narzeczonymi w watykańskiej Auli Pawła VI, która może pomieścić do 8 tysięcy osób. Podobnie jak audiencje generalne, także i to spotkanie nie może się tam jednak odbyć. Liczba jego uczestników zaskoczyła również samych organizatorów.

To będą pierwsze _ walentynki _, zorganizowane w Watykanie.

Spotkanie z papieżem w piątek w południe poprzedzi modlitwa, refleksja i wysłuchanie świadectw przybyłych z wielu krajów młodych ludzi. Następnie Franciszek wygłosi do nich przemówienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Spore zmiany w Watykanie. Dotyczą finansów Koncepcja utworzenia urzędu, czuwającego nad budżetem i wydatkami, umacnia się wśród kardynałów-doradców papieża, o czym poinformował koordynator tego gremium kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga.
Papież spotka się z Putinem To pierwsze spotkanie nowego papieża i rosyjskiego przywódcy.
Papież: Kościoł ubogi i dla ubogich Jak się oczekuje, powie tam, jak sobie wyobraża pragnienie, o którym mówił zaraz po wyborze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)