Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Nigerii. Obrzucili kościoły bombami

0
Podziel się:

Islamskie bojówki Boko Haram prowadzą na północy kraju kampanię zabójstw i zamachów bombowych, domagając się wprowadzenia szariatu.

Walki w Nigerii. Obrzucili kościoły bombami
(S Martin/CC/Flickr)

Ponad 70 osób poniosło śmierć podczas wczorajszych walk radykalnych islamistów z wojskiem i organizacjami paramilitarnym w północno wschodniej Nigerii - poinformowały władze. W stanie Yobe, gdzie doszło do ataków sekty znanej pod nazwą Boko Haram, zginęło co najmniej 50 osób. Władze wprowadziły tam godzinę policyjną.

W stolicy sąsiedniego stanu Borno - mieście Maidiguri co najmniej 3 kościoły legły w gruzach po obrzuceniu ich ładunkami wybuchowymi. Do ataków przyznała się Boko Haram, która dokonała podobnych aktów terroru w ubiegłym roku, także w okresie Bożego Narodzenia. Zginęło wówczas 32 ludzi a 74 zostało rannych

Islamskie bojówki Boko Haram prowadzą na północy Nigerii kampanię zabójstw i zamachów bombowych, domagając się wprowadzenia w Nigerii szariatu. Nazwa Boko Haram oznacza _ zachodnia edukacja to świętokradztwo _.

W listopadzie sekta przeprowadziła serię ataków na posterunki policyjne i kościoły w mieście Damaturu i jego rejonie na północnym wschodzie Nigerii. W sierpniu Boko Haram przyznała się do samobójczego zamachu na siedzibę ONZ w stolicy Nigerii - Abudży, w którym zginęły 24 osoby, a 116 zostało rannych.

Zdaniem analityków, rząd prezydenta Goodlucka Jonathana, chrześcijanina z południa kraju, ociąga się przed bardziej zdecydowanym zwalczaniem terroru islamistów nie chcąc narażać się na odwet ze strony przeważnie muzułmańskiej północy.

Czytaj więcej wiadomości z Nigerii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;liczba;ofiar;zmachu;w;nigerii,117,0,898677.html) "To atak przeciwko światowemu pokojowi" Odpowiada za niego islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całym kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t112145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;samobojczy;w;nigerii;sa;ofiary,222,0,852190.html) Zamach samobójczy w Nigerii. Są ofiary Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na parkingu przed siedzibą policji w stolicy Nigerii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)