Notowania

sesja na wall street
30.08.2011 06:12

Wall Street mocno w górę. To już koniec spadków?

Indeksy na nowojorskiej giełdzie notowały wczoraj nawet 3-procentowe wzrosty. Inwestorzy wierzą, że Ben Bernanke zacznie znów sypać pieniędzmi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szef amerykańskiego banku centralnego wbrew oczekiwaniom większości analityków jednak okazał się magikiem. Bo jak inaczej nazwać to, że w piątkowym przemówieniu nie powiedział nic nowego czy zaskakującego, nie otworzył worka z pieniędzmi na wykup kolejnych obligacji, a giełdy i tak poszybowały w górę.

Indeksy Dow Jones i S&P500 zyskiwały wczoraj podczas nowojorskiej sesji ponad dwa procent, a Nasdaq nawet ponad 3 procent.

Główne indeksy na Wall Street podczas wczorajszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Widać więc, że inwestorzy uwierzyli w to, że w USA zostanie uruchomiony kolejny etap procesu wykupu obligacji QE3. Sztuka w wykonaniu Bena Bernanke polegała na tym, że co prawda nic inwestorom nie obiecał, ale dał nadzieję. W postaci takiej, że wydłużenie wrześniowego posiedzenia Fed o jeden dzień może wiązać się z podjęciem decyzji o QE3.

Trzeba jednak pamiętać, że efekt wystąpienia szefa Fed może być krótkotrwały. Problemy gospodarcze USA przecież z dnia na dzień nie zniknęły, a obawy o wzrost inflacji wciąż są bardzo duże, zwłaszcza w kontekście kolejnego dodruku pieniądza.

Najmocniejszą spółką w indeksie Dow Jones po raz kolejny był wczoraj Bank of America, którego notowania szły w górę nawet o ponad 6 procent. To efekt nie tylko ogłoszonej przed kilkoma dniami inwestycji Warrena Buffeta, ale coraz częstszych głosów analityków o tym, że ceny akcji banków są na bardzo atrakcyjnych poziomach i czas je kupować.

Na Wall Street powróciły więc pozytywne nastroje, wzmagane po części tym, że huragan Irene wywołał w USA znacznie mniej szkód niż się spodziewano. Sprawdzianem dla tych nastrojów może okazać się piątek, gdy inwestorzy poznają najnowsze informacje o stopie bezrobocia w USA. Kolejny dowód na słabość amerykańskiej gospodarki może osłabić ich zapał do kupowania akcji.

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz