Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
16.04.2010 09:27

Warszawskie szpitale w stanie podwyższonej gotowości

Podczas uroczystości ruch w centrum miasta ruch będzie ograniczony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

aktualizacja 11.57

Warszawa przygotowuje się do uroczystości żałobnych, które będą miały miejsce w sobotę. W centrum miasta ruch będzie poważnie ograniczony - zapowiadają władze stolicy. *Szpitale postawiono w stan podwyższonej gotowości. *

Powstanie siedem specjalnych punktów medycznych. Doraźnej pomocy będzie udzielać kilkuset ratowników. Warszawskie służby medyczne przygotowują się do obsługi sobotnich uroczystości żałobnych.

O konieczności przygotowania się do przyjęcia większej liczby pacjentów i wzmocnienia personelu powiadomiono szpitale: na Solcu, Praski, Wolski, Czerniakowski, im. Dzieciątka Jezus, im. prof. Orłowskiego oraz Szpital Dziecięcy.

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.Jak poinformował rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk, na pl. Piłsudskiego i w Ogrodzie Saskim będzie rozlokowanych siedem namiotów, w których zostaną utworzone punkty medyczne. W każdym będą do dyspozycji cztery łóżka polowe, dwa zespoły ratownictwa, dwie karetki. W okolicach placu stanie 18 karetek; doraźnej pomocy będzie udzielało kilkuset ratowników.

_ - Służby medyczne, szpitale, karetki są odpowiednio przygotowane do udzielania pomocy _ - ocenił Andryszczyk. _ Może dochodzić do omdleń. Szczególnie na początku i na końcu uroczystości, gdy trzeba będzie iść w napierającym tłumie _ - zaznaczył.

Marek Niemirski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie powiedział, że akcję koordynuje specjalnie powołany sztab. Dodał, że w okolicach placu Piłsudskiego będzie przygotowany sprzęt medyczny oraz leki.

Apel *Hanna Gronkiewicz Waltz: Nie przyjeżdżajcie samochodami*

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz apeluje do uczestników jutrzejszych uroczystości żałobnych w stolicy, by nie przyjeżdżali samochodami. Ratusz zapewnia jednocześnie, że Warszawa jest przygotowana na obecność kilkuset tysięcy osób.

W związku z uroczystościami żałobnymi w rejonie Placu Piłsudskiego zostaną wprowadzone znaczące ograniczenia ruchu.

Plan uroczystości żałobnych

Ceremoniał państwowy pożegnania prezydenckiej pary oraz pozostałych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na placu Piłsudskiego. Na godz. 13.00 zaplanowano tam uroczystą mszę żałobną.

Przeniesienie trumien z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry warszawskiej ma nastąpić w sobotę o godz. 17. O godz. 18 odbędzie się tam msza św. w intencji prezydenckiej pary. Uroczystości będzie przewodniczyć metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz