Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
leon panetta
16.01.2013 12:13

Watykan: Minister obrony USA na audiencji u papieża

Do Rzymu minister obrony USA przyjechał na rozmowy z przedstawicielami władz Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

W dzisiejszej audiencji generalnej Benedykta XVI w Watykanie udział wziął amerykański minister obrony Leon Panetta. Po jej zakończeniu ustępujący wkrótce szef Pentagonu podszedł do papieża i chwilę z nim rozmawiał.

W Auli Pawła VI Panetta stał w długiej kolejce do Benedykta XVI, za biskupami z kilku krajów. Do Rzymu minister obrony USA przyjechał na rozmowy z przedstawicielami władz Włoch.

Podczas audiencji, w związku z rozpoczynającym się w piątek Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan papież zaapelował o _ szczere zaangażowanie _ na rzecz osiągnięcia tego celu.

Po polsku Benedykt XVI powiedział: _ - Dziś zwracamy swe myśli ku Temu, który jest pośrednikiem i pełnią Bożego Objawienia. W Jezusie z Nazaretu Bóg nawiedza swój lud, posyłając swego Jednorodzonego Syna, który stał się człowiekiem _.

_ - Jezus nie tylko mówi o Bogu, ale objawia Jego oblicze. Wpatrzeni w nie każdego dnia, zmierzajmy ku tej pełni, oczekując realizacji Królestwa Bożego _ - mówił papież do Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież do biskupów: Będziecie bici Podczas homilii papież porównał biskupów do Trzech Króli, którzy - jak mówił - szukali Boga i zbawienia świata, nie zadowalali się swymi dochodami i całkiem imponującą pozycją społeczną.
Rok w Watykanie w cieniu skandalu Vatileaks Rozgłos nadany aferze z kradzieżą dokumentów z apartamentu papieża sprawił, że na dalszy plan w tym roku zeszło wiele wydarzeń w Watykanie.
Religia ulega chorobom i wypaczeniu - _ Monoteizm nie raz był przyczyną przemocy _ - przyznaje Benedykt XVI.
Tagi: leon panetta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz