Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wciąż trwa szacowanie szkód powodzi w Bogatyni

0
Podziel się:

Straty szacowane są na 250 mln złotych. Woda wdarła się do ponad czterystu domów.

Wciąż trwa szacowanie szkód powodzi w Bogatyni
(Martyna Wilk)

Trzydzieści budynków spłynęło lub zostało mocno uszkodzonych w czasie sierpniowej powodzi w Bogatyni. Pięć tygodni po tym, jak rzeka Miedzianka zalała ponad połowę miasta, trwają kolejne ekspertyzy.

Ewa Szczepkowska - Naczelnik wydziału polityki społecznej i świadczeń socjalnych Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni - mówi że już dziś wiadomo ilu osobom trzeba zapewnić dach nad głową. Naczelnik Ewa Szczepkowska zaznacza, że to jeszcze nie wszystkie zniszczone budynki.

Woda wdarła się do ponad czterystu budynków na terenie gminy. Poszkodowanych zostało 1200 rodzin. Obecnie udało się znaleźć tymczasowe mieszkania dla wszystkich powodzian. Nowe lokale uda się przygotować dla nich prawdopodobnie dopiero na początku przyszłego roku.

Straty sięgają 250 mln złotych

W Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni trwają specjalne dyżury dla powodzian. Mimo, że od powodzi minął już ponad miesiąc, pracownicy urzędu do późnych godzin wieczornych przyjmują wszystkich, którzy potrzebują informacji i pomocy. Olimpia Stanaszek z Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni przypomina, że od siódmego sierpnia urzędnicy pracują niemal bez przerwy.

Olimpia Stanaszek zapewnia, że urzędnicy z Urzędu Miasta i Gminy nadal pracują na rzecz powodzian.

Sierpniowa powódź wyrządziła straty szacowane na 250 milionów złotych. Woda wdarła się do ponad czterystu domów. Poszkodowanych zostało tysiąc dwieście rodzin. Co najmniej osiemdziesiąt z nich będzie musiało zamieszkać w nowych domach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t103511.gif ) ] (http://news.money.pl/artykul/bogatynia;sprzata;skala;zniszczen;jest;ogromna,139,0,652939.html) Bogatynia sprząta, skala zniszczeń jest ogromna Na miejscu przy usuwaniu szkód pracuje około 400 strażaków. Pomaga pięciuset żołnierzy. Podczas powodzi w weekend ucierpiał też Zgorzelec. Dojazd do Bogatyni jest możliwy przez Niemcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t103593.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;powodzi;milionowe;straty;na;dolnym;slasku,31,0,655647.html) Po powodzi milionowe straty na Dolnym Śląsku Starty w samej infrastrukturze kolejowej przekroczą kilkanaście milionów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)