Notowania

wenezuela
12.04.2013 06:50

Wenezuela: ataki na linie energetyczne to był sabotaż

- Chodzi o skoordynowaną akcję, której celem jest destabilizacja Wenezueli - wyjaśnił brat zmarłego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Na kilka dni przed wyborami prezydenckimi w Wenezueli doszło do aktów sabotażu, których obiektem były instalacje energetyczne - poinformowały wczoraj władze tego kraju. *

_ - Chodzi o skoordynowaną akcję, której celem jest destabilizacja Wenezueli _ - wyjaśnił niemieckiej agencji dpa szef państwowego przedsiębiorstwa energetycznego Corpoelec, Argenis Chavez, brat zmarłego na początku marca prezydenta Hugo Chaveza.

Argenis Chavez poinformował, że sabotażyści, którymi są to zarówno Wenezuelczycy, jak i obcokrajowcy, niszczyli maszty i linie energetyczne. Do tej pory zatrzymano dziesięciu podejrzanych.

W najbliższą niedzielę Wenezuelczycy będą wybierać następcę Hugo Chaveza. Kandydatem rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli (PSUV) jest Nicolas Maduro. Jego główny rywal to centrysta z polskimi korzeniami Henrique Capriles Radonski, który w wyborach prezydenckich w październiku 2012 roku przegrał z Chavezem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Syn Chaveza" wystartuje w wyborach Wiceprezydent Wenezueli Nicolas Maduro zarejestrował się oficjalnie do wyborów prezydenckich, które odbędą się 14 kwietnia.
Dyktator nakłoni opozycję do współpracy Po ogłoszeniu wyników Henrique Capriles, lider opozycji złożył gratulacje zwycięzcy.
Podniesie płacę minimalną o 45 procent Podwyżka będzie realizowana etapami do końca roku. Na początek będzie to wzrost w maju o 20 proc.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz