Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
04.07.2012 07:58

Wenezuela będzie kupować czołgi-amfibie od Chin

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez nie sprecyzował, o jaką liczbę egzemplarzy tego sprzętu chodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez nie sprecyzował, o jaką liczbę egzemplarzy tego sprzętu chodzi. Powiadomił, że wczoraj podpisano umowę na chińskie dostawy od przyszłego roku.

Chavez poinformował o tym podczas przemówienia do żołnierzy. Koszt zakupu to 500 milionów dolarów; będzie on finansowany dzięki pożyczkom, które Chiny zaoferowały Wenezueli w zamian za dostawy ropy naftowej.

W ostatnich latach prezydent Wenezueli zawarł wielomiliardowe umowy z Rosją na zakup myśliwców, śmigłowców, karabinów automatycznych Kałasznikowa i rakiet ziemia-powietrze. I tak np. w 2010 r. rosyjski rząd udzielił Wenezueli kredytu w wysokości 4 mld dolarów na zakup broni.

Zdaniem ekspertów rozbudowa sił zbrojnych przez Wenezuelę prowadzi w efekcie do zastraszenia państw sąsiednich. Jest bowiem wątpliwe, aby Caracas potrzebowało tak silnej armii do obrony własnej.

Hugo Chavez utrzymuje, że modernizacja sił zbrojnych jest konieczna do obrony kraju przed prawdopodobnym, jego zdaniem, atakiem ze strony USA. W 2006 r. Stany Zjednoczone nałożyły na Wenezuelę embargo na zakup broni.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny i Rosja znowy ostro o interwencji w Syrii Zdecydowane nie Moskwy i Pekinu słychać zaledwie dzień po tym, jak w Syrii ponownie zginęło ponad 100 cywilów.
Dla wojska budują 40 podziemnych lotnisk Jest to część planu modernizacji floty powietrznej Państwa Środka.
Tam zaangażują się USA, gdy skończą wojny Prezydent Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone zwiększą swoją pozycję militarną w rejonie Azji i Pacyfiku mimo cięć budżetowych. W przemówieniu wygłoszonym w australijskim parlamencie
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz