Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela: Hugo Chavez walczy o życie

0
Podziel się:

Od 10 dni przebywa w szpitalu wojskowym w Caracas, walczy o życie i zdrowie - poinformował w dzisiaj wiceprezydent Nicolas Maduro.

Wenezuela: Hugo Chavez walczy o życie
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który w grudniu ub.r. przeszedł na Kubie kolejną operację usunięcia nowotworu, a od 10 dni przebywa w szpitalu wojskowym w Caracas, _ walczy o życie i zdrowie _ - poinformował w piątek wiceprezydent Nicolas Maduro.

Podczas spotkania z przedstawicielami krajów należacych do Boliwariańskiej Alternatywy dla Ameryki (ALBA) wiceprezydent przyznał też, że obecny etap leczenia Chaveza jest _ złożony i trudny _.

Maduro dodał, że od grudniowej operacji usunięcia nowotworu prezydent przechodził _ trudnie momenty _. Jednak każdy z tych etapów udało mu się przezwyciężyć - podkreślił.

W państwowej telewizji wiceprezydent powiedział z kolei, że Chavez _ oddał ciało i duszę tym, którzy nic nie mają _ i dlatego zaniedbał swoje zdrowie.

Od wyjazdu na Kubę 10 grudnia 2012 r. 58-letni Chavez nie pokazywał się publicznie. Mimo to rząd zapewnia, że przywódca wciąż jest u władzy. Prezydent oddycha przez rurkę intubacyjną, utrudniającą mówienie, ale komunikuje się ze swymi współpracownikami w inny sposób, m.in. wydając polecenia na piśmie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd nie mówi im wszystkiego? Domagają się... Główna koalicja zrzeszająca wenezuelską opozycję zażądała w środę ujawnienia "całej prawdy" na temat stanu zdrowia prezydenta Hugo Chaveza.
Chavez w śpiączce. Odłączą go od aparatury? Operację 11 grudnia przeprowadzili rosyjscy lekarze, przy asyście kubańskich specjalistów.
Prezydent już po operacji, ale są komplikacje Chavez jest już po czwartej operacji usunięcia zmian nowotworowych, ale jego stan wciąż nie jest najlepszy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)