Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WHO: To może być początek końca pandemii A(H1N1)

0
Podziel się:

Specjaliści ostrzegają jednak przed mutacjami wirusa.

WHO: To może być początek końca pandemii A(H1N1)
(Sarihuella/CC/Flickr)

To może być początek końca pandemii grypy A/H1N1 - sugerują eksperci Światowej Organizacji Zdrowia. Z najnowszego raportu wynika, że w niektórych krajach liczba nowych zachorowań spada. Lekarze ostrzegają jednak przed drugą falą zachorowań.

W USA na przykład choroba rozprzestrzenia się teraz wolniej niż w ostatnich tygodniach. Podobnie jest w części regionów zachodniej Europy. Jednak w wielu krajach, na przykład w Kanadzie, Norwegii, Izraelu czy w środkowej Azji, liczba chorych wciąż szybko rośnie.

WHO zaznacza, że nawet jeśli pandemia powoli będzie się kończyć, istnieje możliwość pojawienia się drugiej fali zachorowań. Tak było w przypadku pandemii sezonowej grypy w 1957 roku.

Jednocześnie eksperci badają pierwsze przypadki groźniejszych mutacji wirusa, w tym odmian prawdopodobnie odpornych na leki, zapewniają jednak, że na razie nie ma powodów do niepokoju.

Epidemia A(H1N1) w raportach Money.pl
*Przychodnie przetrwają epidemię, ale kosztem pacjentów * Epidemia grypy A(H1N1) nie dobije finansowo przychodni. Zapłacą za to chorzy, którzy nie dostaną się do lekarza.
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych.
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)