Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych ukarany

0
Podziel się:

Joe Biden musi zapłacić blisko 220 tys. dolarów za złe rozliczenie swojej kampanii wyborczej.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych ukarany
(Remy Steinegger/CC/World Economic Forum)

219 tysięcy dolarów. Tyle musi zapłacić Joe Biden za nieprawidłowości finansowe do jakich doszło w trakcie kampanii podczas wyborów prezydenckich w 2008 roku. Finanse obecnego wiceprezydenta prześwietliła Federalna Komisja Wyborcza.

Rzecznik prasowy Bidena, Elizabeth Alexander, zapowiedziała już, że jej pracodawca karę zapłaci. Oświadczyła też, że suma _ nie jest wygórowana _. Biden ma na to 30 dni - donosi CNN.

Jedną z podstaw zasądzanie kary, było nieprawidłowe przyjęcie pomocy ze strony korporacji podczas wyborów. Sztab Bidena zaniżył koszt przelotów prywatnym odrzutowcem między New Hampshire i Iowa, udostępnionym przez firmę wspierającą Demokratę. W wyniku tego zapłacono korporacji za mało pieniędzy za przysługę, przez co ta pośrednio wsparła kampanię.

Suma jaką w ten nieprawidłowy sposób wzmocnił się sztab, nie była duża, zaledwie 27 tysięcy dolarów.

Audyt wykazał również, że współpracownicy Bidena nieprawidłowo przyjęli około 106 tysięcy dolarów od indywidualnych płatników. Prawo stanowi, że pojedyncza osoba może w trakcie jednych wyborów wspomóc polityków sumą nie przekraczającą 2300 dolarów.

Sztab obecnego wiceprezydenta wielokrotnie zignorował, bądź nie dopilnował tej zasady.

W sumie Joe Biden otrzymał blisko 860 tys. dolarów wsparcia dla swojej kampanii.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)