Notowania

wielka brytania
21.01.2013 09:00

Wielka Brytania: Energia z "końskich hamburgerów"

Brytyjskie sieci supermarketów planują wykorzystanie wycofanych ze sprzedaży mrożonych hamburgerów, jako wsadu do produkcji energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)

Brytyjskie sieci supermarketów Iceland oraz Sainsbury's planują wykorzystanie wycofanych ze sprzedaży mrożonych hamburgerów, jako wsadu do produkcji energii - poinformował The Guardian. Po badaniach okazało się, że produkty zawierały w sobie końskie mięso.

Siedem brytyjskich sieci supermarketów wycofało już ze sprzedaży podejrzane mięso, choć jak dotąd tylko czterem z nich (Iceland, Aldi, Lidl, Tesco) udowodniono sprzedaż zakażonego końskim DNA mięsa.

Jedną z trzech pozostałych sieci jest Sainsbury's, która zapowiedziała wykorzystanie mięsa, jako wsadu do procesu fermentacji beztlenowej, wykorzystywanym w biogazowniach do wytwarzania energii z odpadów. Podobne plany na inna sieć handlowa - Iceland.

Zarówno Aldi, Lidl jak i Tesco nie zdecydowały jeszcze, co zrobią z wycofanym ze sprzedaży mięsem. Dwie ostatnie sieci potwierdziły, że wciąż trwają szczegółowe badania podejrzanych produktów. Zapewniły jednak, że mięso nie zostanie ponownie wprowadzone na półki w jakiejkolwiek postaci.

Firma ABP Food Group, właściciel dwóch dostawców mięsa, w którym wykryto końskie DNA, zakłada, że z obrotu może zostać wycofanych nawet 10 mln sztuk hamburgerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Loty odwołane. Lotniska przegrywają z zimą Heathrow jest najruchliwszym europejskim lotniskiem. Obecnie odwołanych zostało 20 proc. wyznaczonych na dziś odlotów i przylotów.
Oto wielkie upadki znanych sieci handlowych W ciągu ostatnich dwóch tygodni poinformowano o przejęciu w zarząd komisaryczny trzech znanych sieci komercyjnych.
To lepsze niż Disneyland! Zakupy na zrekonstruowanych ulicach Jerozolimy, wizyta w wiktoriańskiej Anglii czy zabawa na rollercoasterze, należącym do słynnej piosenkarki.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz