Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irański program atomowy
23.05.2012 12:24

Wielka Brytania rozważa opcje w razie wojny z Iranem

Brytyjscy ministrowie dyskutują rolę, jaką kraj miałby odegrać w czasie ewentualnej konfrontacji militarnej na Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

Brytyjscy ministrowie dyskutują rolę, jaką kraj miałby odegrać w czasie ewentualnej konfrontacji militarnej na Bliskim Wschodzie w związku z irańskim programem nuklearnym - donosi BBC.

Ministrowie mają ustalić, czy jakiekolwiek zaangażowanie Wielkiej Brytanii byłoby legalne, gdyby rozmowy z Iranem załamały się i Izrael zbombardował irańskie obiekty nuklearne. Zagroziłoby to szerszym konfliktem w regionie i zamknięciem cieśniny Ormuz, przez którą przechodzi duża część eksportu ropy naftowej - twierdzi BBC.

Według tego źródła, Wielka Brytania rozważa kilka opcji, od dyplomatycznego poparcia dla Izraela po zaangażowanie marynarki wojennej w regionie. Jednak brytyjskie MSZ nie skomentowało tych doniesień.

Dziś w Bagdadzie spotykają się przedstawiciele światowych mocarstw na rozmowy o programie nuklearnym Teheranu. Jak informowano, sześć mocarstw prowadzących rozmowy jest gotowych złożyć Iranowi ofertę w zamian za zapewnienie przejrzystości tych prac.

Wczoraj dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano mówił, że spodziewa się szybkiego podpisania w sprawie odblokowania inspekcji w irańskich obiektach.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze tak ostre groźby USA w sprawie Iranu Minister obrony Leon Panetta deklaruje, co Amerykanie zrobią jeśli zawiedzie dyplomacja.
"Zemsta Boga". W Iranie szukują się na... Według ekspertów do ataku sił izraelskich mogłoby dojść na południu Iranu.
Siostra dziennikarza w więzieniu. Szantaż Dyrektor generalny BBC Mark Thompson oskarżył w piątek władze Iranu o zastraszanie pracowników sekcji BBC nadającej w języku perskim na drodze oszczerstw, szpiegowania i aresztowania ich bliskich.
Tagi: irański program atomowy, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz