Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wikileaks
11.01.2011 07:00

Wielka Brytania wyda twórcę WikiLeaks?

Brytyjski sąd dziś rozpocznie przesłuchania w rozprawie ekstradycyjnej Juliana Assange'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(New Media Days/Peter Erichsen/CC/Flickr)

Brytyjski sąd dziś rozpocznie przesłuchania w rozprawie ekstradycyjnej założyciela strony internetowej Wikileaks. Wydania Juliana Assange'a domaga się szwedzka prokuratura, która chce go przesłuchać w związku z zarzutami natury seksualnej.

Założyciel Wikileaks jest podejrzany o gwałt i inne przestępstwa seksualne. Assange zaprzecza oskarżeniom o gwałt i molestowanie, które wysunięto po jego spotkaniu z dwiema kobietami podczas wizyty w Szwecji w sierpniu.

Szwecja wydała nakaz aresztowania Assange'a przed rozpoczęciem publikowania przez jego demaskatorski portal internetowy poufnej korespondencji dyplomacji amerykańskiej.

Julian Assange uważa, że on i jego grupa znaleźli się na celowniku agencji wywiadowczych z USA i innych krajów, niezadowolonych z powodu przecieku tajnych dokumentów na temat wojny w Iraku i Afganistanie, a także opinii amerykańskich dyplomatów o przywódcach wielu krajów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t126562.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/assange;boi;sie;wydania;amerykanom,72,0,737608.html) Assange boi się wydania Amerykanom Twórca Wikileaks obawia się, że Szwedzi działają pod dyktando rządu w Waszyngtonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t123761.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tworca;wikileaks;oskarzony;o;gwalt;z;przyczyn;polittycznych,248,0,729080.html) Twórca Wikileaks oskarżony o gwałt. Z przyczyn polittycznych? Tak twierdzi adwokat Juliana Assange'a.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poszlo;o;gwalt;czy;peknieta;prezerwatywe,134,0,739718.html) Poszło o gwałt czy pękniętą prezerwatywę? Ujawniono zeznania Szwedek, które oskarżyły założyciela portalu Wikileaks.
Tagi: wikileaks, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz