Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka ucieczka więźniów w Tunezji

0
Podziel się

Z więzienia zbiegło kilkudziesięciu osadzonych. Zdaniem służb bezpieczeństwa to robota sił lojalnych wobec obalonego Ben Alego.

Wielka ucieczka więźniów w Tunezji
(Willeecole/Dreamstime)
bEhJrzxN

Kilkudziesięciu osadzonych zbiegło z tunezyjskiego więzienia w środę wieczorem - podała oficjalna agencja informacyjna TAP. Od początku rozruchów w Tunezji, które doprowadziły w styczniu do obalenia prezydenta, z więzień zbiegły tysiące ludzi.

Cytując źródło zbliżone do władz w mieście Safakis we wschodniej Tunezji, agencja TAP podała, że z więzienia zbiegło 58 więźniów, którzy połączyli się ze wspólnikami uzbrojonymi w metalowe pręty i noże.

Zdaniem tunezyjskich służb bezpieczeństwa bunty w więzieniach i ucieczki z nich to robota sił lojalnych wobec obalonego prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, które próbują siać zamęt, wprowadzać chaos i podważać wciąż kruchą demokrację.

bEhJrzxP
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t130908.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezja;234;ofiary;smiertelne;rewolucji,219,0,768219.html) Tunezja: 234 ofiary śmiertelne rewolucji Wśród zabitych jest 8 policjantów i 74 więźniów, którzy zginęli podczas buntu w więzieniach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t130570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezja;potepia;morderstwo;ksiedza,191,0,774591.html) Tunezja potępia morderstwo księdza Rząd i islamiści podkreślają, że zabójstwo nie ma nic wspólnego z celami tunezyjskiej rewolucji.
bEhJrzyq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)