Notowania

iran
17.08.2012 11:20

Wielkie antyizraelskie manifestacje w Teheranie i innych miastach

Wielkie manifestacje antyizraelskie, na których demonstrowano solidarność z Palestyńczykami, zorganizowano w Teheranie i innych miastach irańskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hamed Noori/IBERPRESS/Reporter)

*Wielkie manifestacje antyizraelskie, na których demonstrowano solidarność z Palestyńczykami, zorganizowano w Teheranie i innych miastach irańskich - poinformowała telewizja państwowa. Taki dzień solidarności jest obchodzony w Iranie od 1979 roku. *

Od tamtego czasu Irańczycy wychodzą na ulicę w ostatni piątek ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, by obchodzić Światowy Dzień Jerozolimy - Dzień Al-Kuds, ustanowiony przez ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego. (Al-Kuds to po arabsku Jerozolima).

Telewizja pokazała uczestników manifestacji w wielu miastach, którzy nieśli transparenty z napisami w językach perskim, arabskim i angielskim: _ Śmierć Izraelowi _, _ Śmierć Ameryce _.

Wielu demonstrantów niosło także portrety przywódców Islamskiej Republiki Iranu, w tym najwyższego przywódcy duchownego ajatollaha Alego Chameneia, i flagi libańskiego Hezbollahu.

Chamenei po raz kolejny powiedział w środę, że Izrael - _ sztuczny syjonistyczny twór zniknie z pejzażu _ regionu.

W Teheranie do demonstrantów zebranych przed uniwersytetem ma przemówić prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

AFP pisze, że w ostatnich tygodniach izraelskie media pełne są doniesień opierających się na wypowiedziach osób zastrzegających sobie anonimowość, które utrzymują, że izraelska akcja militarna wobec Iranu w związku z jego programem nuklearnym jest nieunikniona.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister przyznaje: Izrael szykuje się do wojny Iran oświadczył wczoraj, że nie wierzy w głupi izraelski atak na jego instalacje nuklearne.
To on obejmie ważne ministerstwo w Izraelu Uważany jest za przeciwnika samotnego ataku Izraela na irańskie obiekty nuklearne.
Netanjahu: Niczego nie boimy się bardziej Zagrożenie ze strony Iranu _ przyćmiewa wszystkie inne zagrożenia, w obliczu których stoi państwo żydowskie _.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz