Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Władimir Putin: Niezbędny jest ewolucyjny rozwój

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie pozwoli na osłabienie Rosji przez wstrząsy gospodarcze i społeczne i że niezbędny jest rozwój ewolucyjny kraju.

Władimir Putin: Niezbędny jest ewolucyjny rozwój
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie pozwoli na osłabienie Rosji przez wstrząsy gospodarcze i społeczne i że niezbędny jest rozwój ewolucyjny kraju. Przemawiał na przyjęciu z okazji święta Federacji Rosyjskiej, nazywanego Dniem Rosji.

Tego samego dnia w Moskwie demonstrowało ponad 30 tys. ludzi, którzy domagali się odejścia Putina z Kremla_ . - Wszystko to, co osłabia kraj, dzieli społeczeństwo, jest dla nas nie do przyjęcia. Niedopuszczalne są wszelkie decyzje i kroki, które mogą doprowadzić do wstrząsów gospodarczych i społecznych. O tym właśnie świadczy cała nasza narodowa pamięć historyczna _ - oświadczył Putin.

_ - Dla tak ogromnego kraju, jak Rosja, z jej wieloetnicznym narodem i skomplikowanym ustrojem federacyjnym, oczywista jest bezwzględna wartość stopniowego i ewolucyjnego rozwoju _ - zaznaczył Putin.

Akcja opozycji w Moskwie, w Święto Niepodległości, została przeprowadzona za zgodą władz stolicy Rosji. Obyło się bez poważniejszych incydentów.

Święto to upamiętnia deklarację suwerenności państwowej uchwaloną 12 czerwca 1990 roku przez Zjazd Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (RFSRR). W ten sposób RFSRR, tj. dzisiejsza FR, wypowiedziała posłuszeństwo władzom ZSRR, co wkrótce doprowadziło do ostatecznego upadku Związku Radzieckiego.

Czytaj więcej wiadomości z Rosji w Money.pl
Protrestują? Zapłacą 150 razy większe kary Ustawa, która czeka teraz na podpis prezydenta, podnosi wysokość grzywny z obecnych 2 tys. rubli (60 USD) do 300 tys. (9 tys. USD).
On nie ma złudzeń co do Putina i opozycji Brytyjski ekspert bardzo sceptycznie ocenia sytuację w Rosji.
To, zdaniem Kremla zakończy protesty Rosjan Władze wierzą, że uliczna aktywność opozycji zakończy się po wyborach prezydenckich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)