Notowania

włochy
30.06.2009 07:10

Włochy: Co najmniej 13 ofiar wybuchu cysterny

Na północy Włoch wybuchł wagon-cysterna ze skroplonym gazem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

[aktualizacja: 08:50]

Co najmniej 13 osób zginęło a ponad 50 odniosło obrażenia na północy Włoch w wybuchu wagonu-cysterny ze skroplonym gazem. Stan 36 rannych określono jako bardzo poważny.

Część z nich ma poparzone 90 procent ciała.

Wybuch miał miejsce niedaleko dworca kolejowego w Viareggio. W wyniku eksplozji zniszczone zostały także dwa budynki na ulicy, biegnącej przy torach kolejowych. W jednym z domów zginęło siedem osób, w tym dziecko. Poniosło śmierć także dwóch kierowców, jadących ulicą wzdłuż linii kolejowej. Dziesiąta ofiara to przechodzień.

Bezpośrednio po wybuchu ewakuowano mieszkańców kilku innych budynków, położonych niedaleko miejsca wypadku.

Liczący 14 wagonów pociąg jechał z La Spezia do Pizy. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną eksplozji. Miejscowa policja podejrzewa, iż być może doszło do uszkodzenia torów bądź zawiodły hamulce składu.

Szef służby pożarniczej z miasta Lucca Antonio Gambardella powiedział telewizji RAI, że udało się opanować pożar, wywołany przez eksplozję. Ze względu na groźbę dalszych wybuchów na miejsce sprowadzono w nocy specjalne oddziały specjalizujące się w zagrożeniu bronią atomową, biologiczną i chemiczną - dodał Gambardella. Ogółem na miejscu wypadku pracuje 300 ratowników

* [ Komory: Rozbił się samolot ze 150 osobami ]( http://news.money.pl/artykul/komory;rozbil;sie;samolot;ze;150;osobami,225,0,486369.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz