Notowania

Przejdź na
mafia
28.07.2012 17:47

Włochy: "Król detergentów" prał pieniądze cosa nostry

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała właśnie jego majątek o wartości 450 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Mafijny majątek o wartości 450 milionów euro skonfiskowała na Sycylii włoska Gwardia Finansowa - podały media. Gigantyczny majątek należał do przedsiębiorcy, nazywanego _ królem detergentów _, oskarżonego o pranie brudnych pieniędzy.

Agencja Ansa zauważa, że wcześniej trzy razy prokuratura z Palermo musiała z braku dowodów umorzyć postępowania wobec Giuseppe Ferdico, podejrzanego o powiązania z cosa nostrą i pranie jej pieniędzy.

Dopiero kolejne śledztwo doprowadziło do zajęcia majątku przedsiębiorcy, zajmującego się handlem i dystrybucją żywności, proszków do prania i innych środków czystości.

Dochodzenie wraz z zeznaniami nawróconych członków cosa nostry pozwoliło ustalić historię jego firmy, założonej i przekształconej w potężne przedsiębiorstwo dzięki bliskim powiązaniom z sycylijskimi rodzinami mafijnymi Tommaso Natale-San Lorenzo.

Firma Ferdico prała pieniądze klanów, pochodzące z wymuszeń i handlu narkotykami.

Według śledczych Ferdico szukał ciągle nowych kontaktów z gangami, by uzyskać ich wsparcie finansowe i zdobyć coraz silniejszą pozycję na rynku. Właśnie tym wymiar sprawiedliwości tłumaczy sukces jego firmy.

Z analiz prowadzących dochodzenie wynika, że w ciągu 10 lat firma handlowa zwiększyła zyski o 400 procent.

Wśród skonfiskowanych dóbr przedsiębiorcy jest 7 firm dystrybucji środków czystości i innych artykułów, działki, 13 apartamentów i udziały.

Czytaj więcej w Money.pl
Willa mafijnego bossa to teraz posterunek Dom uwięzionego bossa bossów cosa nostry Toto Riiny w Palermo zostanie zamieniona na posterunek karabinierów.
Mafijny boss bossów próbował się zabić W ostatnich latach rodzina Provenzano, odbywającego kilka wyroków dożywocia za zbrodnie mafijne, informowała o tym, że jest on ciężko chory.
Miasto protestuje przez jednego mieszkańca W Padwie we Włoszech mnożą się protesty przeciwko obecności w tym mieście syna bossa bossów cosa nostry Toto Riiny - Giuseppe Salvatore Riiny.
Tagi: mafia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz