Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
10.01.2008 12:11

Włochy: Neapol tonie w śmieciach

Całe Włochy się wstydzą. Rząd planuje nawet użycie wojska w wyjątkowych przypadkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

ac">fot: EPA/PAP[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/neapol;sterty;smieci;na;ulicach;miasta,galeria,485,0.html)Rozwiązanie kryzysu śmieci w Neapolu i okolicy okazuje się trudniejsze niż myślano. Całe Włochy się wstydzą. Rząd planuje nawet użycie wojska w wyjątkowych przypadkach.

W sondażu na temat kryzysu 77 procent Włochów zgodziło się, że to, co dzieje się w Neapolu i okolicach, przynosi wstyd całemu krajowi. Na tym się jednak skończyło. Apel premiera Romano Prodiego do regionów aby przyjęły część śmieci z Kampanii, nie spotkał się z powszechnym odzewem. Bez słowa zgodziła się na to Sardynia. To jednak od razu spotkało się z krytyką opozycji, która przypomina, że wyspa żyjąca z turystyki nie może sobie pozwolić na przechowywanie cudzych śmieci.

Jakiejkolwiek współpracy odmówiły regiony północy: Lombardia, Wenecja, Friuli i Liguria. Co więcej, tamtejsi politycy, głównie z separatystycznej Ligi Północnej, zapowiedzieli, że czynnie sprzeciwią się każdej próbie składowania tam śmieci z Kampanii.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz