Notowania

Włochy nie chcą Euro 2012 na Ukrainie

Były przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, zapytał: Czy Europa zapomniała o Julii Tymoszenko?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PRESS PHOTO CENTER/East News)

Jeden z czołowych włoskich polityków, lider Unii Centrum (UDC) Pier Ferdinando Casini zaapelował dziś o bojkot piłkarskich mistrzostw Europy na Ukrainie z powodu sprawy osadzonej w kolonii karnej byłej premier Julii Tymoszenko. Została ona skazanej na 7 lat więzienia.

W apelu opublikowanym na stronie internetowej dziennika _ Il Messaggero _ Casini, były przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, zapytał: _ Czy Europa zapomniała o Julii Tymoszenko? _.

Przypomniał, że niedawno w Rzymie przebywała jej córka, by uwrażliwić międzynarodową opinię publiczną na los swej matki, która w tych dniach rozpoczęła strajk głodowy i - jak oświadczyła - została pobita._ To, że w obliczu jej uwięzienia, które budzi bardzo poważne podejrzenia machinacji politycznych, Europa wciąż zachowuje milczenie, tak jakby to, co się w niej działo, jej nie dotyczyło, jest całkowicie nie do przyjęcia _ - napisał Casini w apelu o zbojkotowanie ukraińskiej części Euro.

Włoski deputowany przypomniał, że 1 marca tego roku podczas szczytu Europejskiej Partii Ludowej były premier Silvio Berlusconi wystąpił z propozycją takiego właśnie bojkotu. Casini podkreślił, że w pełni się z nim zgadza._ Za kilka tygodni reflektory na kontynencie będą skierowane na Ukrainę, kraj, który aspiruje do tego, by wejść do Unii Europejskiej. Uważam, że bez demagogii, ale z determinacją jakaś forma bojkotu może i powinna zostać rozważona przez Unię, która musi dawać o sobie znać nie tylko w wymiarze ekonomicznym, ale także - i po pierwsze - w sprawie poszanowania praw człowieka, jeśli nie chce zredukować się do jednostki geograficznej bez znaczenia _ - oświadczył Casini.

Przywołał przykład Bahrajnu, gdzie - _ pod znakiem hipokryzji , jego zdaniem - odbył się wyścig Formuły 1, podczas gdy w pobliżu siły władz stosowały represje i przemoc wobec uczestników protestów. Pragnę, by wobec przypadku Julii Tymoszenko i w imię poszanowania praw człowieka i politycznych, negowanych na Ukrainie, świat piłki nożnej, a jeszcze wcześniej europejska polityka nie okazały podobnej zimnej niewrażliwości _ - dodał Casini. Według niego byłby to _ kolejny spektakularny samobójczy gol _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta tragedia może zagrażać Euro 2012 Wydarzenia na Ukrainie budzą także niepokój Polski, ze względu na zbliżające się EURO 2012 - oświadczył Bronisław Komorowski.
Coraz więcej ofiar zamachu na Ukrainie Cały czas docierają nowe informacje o rannych. Jest wśród nich dziewięcioro dzieci.
Zapłacą za budowę dróg, ale stawiają warunki _ Nie jesteśmy w stanie zmusić firm, żeby płaciły podwykonawcom. Możemy ich dyscyplinować werbalnie. _
Tagi: ukraina w unii europejskiej, euro 2012, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz