Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Palikot niespodzianką, oddech ulgi w Europie

0
Podziel się:

Włoskie media zwracają uwagę na to, że największą niespodzianką polskich wyborów jest rezultat Ruchu Palikota.

Włochy: Palikot niespodzianką, oddech ulgi w Europie
(PAP/Lech Muszyński)

Włoskie media w pierwszych relacjach na temat sondażowych wyników wyborów parlamentarnych w Polsce zwracają uwagę na to, że ich największą niespodzianką jest rezultat Ruchu Palikota. Wyrażono opinię, że po zwycięstwie PO Europa _ może odetchnąć z ulgą _.

Włoska agencja Ansa pisze, że najbardziej zaskakujący jest wynik _ radykalnego i antyklerykalnego _ Ruchu Janusza Palikota, który do Sejmu wchodzi _ w wielkim stylu _. Ansa dodaje, że Palikot nazywany jest _ polskim Berlusconim _.

Specjalny wysłannik dziennika _ La Repubblica _ Andrea Tarquini napisał w internetowym wydaniu gazety, że wynik głosowania to _ policzek dla eurosceptycznej prawicy _. Przypomniał, że premier Donald Tusk, którego formacja wygrała wybory, jest _ protagonistą mocnego boomu gospodarczego, połączonego z tym niemieckim _.

_ To rezultat, który pozwala odetchnąć z ulgą całej Europie na kilka godzin przed ponownym otwarciem rynków, w zbieżności czasowej z uspokajającymi sygnałami po szczycie francusko-niemieckim w Berlinie: lokomotywa Wschodu, "drugie Niemcy", będzie kontynuować swój kurs proeuropejski, liberalny, tolerancyjny i reformatorski _ - ocenił Tarquini.

_ Linia konfrontacji z Berlinem i Moskwą, czym groził Jarosław Kaczyński, i populistyczne kroki, które obciążyłyby finanse publiczne grożąc obniżeniem polskiego ratingu, zostały oddalone _ - napisał wysłannik rzymskiego dziennika.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)