Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Karzaj ostrzega Amerykanów

0
Podziel się:

Prezydent Afganistanu ostrzegł, że zatwierdzonemu w ubiegłym tygodniu przez prezydenta USA Baracka Obamę paktowi strategicznemu grozi utrata znaczenia, jeśli nie zagwarantuje się bezpieczeństwa afgańskich cywilów przed atakami NATO.

Wojna w Afganistanie. Karzaj ostrzega Amerykanów
(ec.europa.eu)

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj ostrzegł, że zatwierdzonemu w ubiegłym tygodniu przez prezydenta USA Baracka Obamę paktowi strategicznemu grozi _ utrata znaczenia _, jeśli nie zagwarantuje się bezpieczeństwa afgańskich cywilów przed atakami NATO.

Karzaj wezwał do pałacu prezydenckiego w Kabulu dowódcę sił NATO w Afganistanie, amerykańskiego generała Johna Allena oraz ambasadora USA Ryana Crockera, by przedyskutować z nimi - jak to ujął - kwestię zabicia i ranienia przez NATO dziesiątków cywilów w czterech afgańskich prowincjach od niedzieli wieczorem.

_ Karzaj podpisał pakt strategiczny ze Stanami Zjednoczonymi w celu uniknięcia takich incydentów (z ofiarami wśród cywilów) i jeśli Afgańczycy nie będą czuć się bezpieczni, strategiczne partnerstwo utraci swe znaczenie _ - głosi oświadczenie wydane przez pałac prezydencki.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande nie spełni obietnic? Tego oczekuje... Francja dotrzyma swych zobowiązań w sprawie Afganistanu mimo obietnicy przyspieszenia wycofania francuskich wojsk, jaką w trakcie kampanii przedwyborczej złożył prezydent elekt Francois Hollande.
Tajna strategia USA. Zwalniali terrorystów Program strategicznych zwolnień po cichu umożliwiał amerykańskim władzom wykorzystywanie więźniów jako karty przetargowej w niespokojnych prowincjach.
Obama mówi, jak i za co odbuduje Amerykę Prezydent Barack Obama oświadczył, że pokonanie Al-Kaidy jest w zasięgu ręki i że czas już, żeby Ameryka zwróciła uwagę na problemy wewnętrzne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)