Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Aleppo najkrwawszym miastem

0
Podziel się:

Syryjskie państwowe media oskarżyły zbrojną opozycję o przeprowadzenie zamachu.

Wojna w Syrii. Aleppo najkrwawszym miastem
(PAP/EPA)

W centralnych dzielnicach miasta, kontrolowanych przez wojska prezydenta Baszara al-Assada, doszło do pięciu eksplozji. Syryjskie państwowe media oskarżyły zbrojną opozycję o przeprowadzenie zamachu.

Miasto Aleppo od kilkunastu tygodni jest areną ciężkich walk pomiędzy wojskami prezydenta Baszara al-Assada oraz bojówkami opozycji. Od kilku dni rebelianci szturmują niektóre dzielnice miasta, by przejąć nad nim całkowitą kontrolę.

Zacięte walki w syryjskim mieście Aleppo

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/zaciete-walki-w-syryjskim-miescie-aleppo-g473216.html) Zdaniem analityk egipskiego instytutu Al-Ahram Eman Ragab, syryjski konflikt jest bardzo trudny do rozwiązania. Ekspert powiedziała, że obecnie żadna ze stron nie ma wyraźnej przewagi nad drugą.

- _ Sama opozycja jest podzielona. Mamy opozycję w Syrii, ale i opozycję na emigracji. Do tego dochodzi walka między krajami regionu - Arabią Saudyjską, Katarem, Iranem i Turcją. Z kolei wspólnota międzynarodowa powstrzymuje się od działania, nawet w kwestii sytuacji humanitarnej _- wyjaśnia Eman Ragab.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka ocenia, że od początku konfliktu w Syrii mogło zginąć co najmniej 31 tysięcy osób.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Wybuchły samochody-pułapki. Dziesiątki ofiar Obserwatorium Praw Człowieka podało, że odnotowano wybuchy w pobliżu klubu oficerskiego i hotelu.
Znów spadają bomby. Miasta w ogniu Spłonęły sklepiki na średniowiecznym bazarze, będącym przed wybuchem konfliktu atrakcją turystyczną Aleppo.
Płonie bazar. Trwa szturm na wielkie miasto W Aleppo, drugim co do wielkości mieście Syrii i jej stolicy gospodarczej, kontynuowana jest ofensywa powstańców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)