Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii: Annan spotka się z Asadem

0
Podziel się:

Kofi Annan ma spotkać się jutro w Damaszku z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem.

Wojna w Syrii: Annan spotka się z Asadem
(ec.europa.eu)

Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Kofi Annan ma spotkać się jutro w Damaszku z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem - poinformował wysoki rangą przedstawiciel syryjskiego reżimu.

Annan, który dziś ma przybyć do stolicy Syrii, jeszcze tego dnia przeprowadzi rozmowy z szefem dyplomacji syryjskiej Walidem el-Mu'allimem.

W piątek rzecznik Annana podawał, że rozważa on przyjęcie zaproszenia do Syrii. Nie potwierdził jednak terminu wizyty, wskazując na względy bezpieczeństwa. Będzie to druga wizyta Annana w ogarniętym konfliktem kraju od rozpoczęcia misji mediacyjnej trzy miesiące temu.

W niedzielę Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła syryjski rząd za masakrę w Huli, na zachodzie Syrii, w której od piątku zginęło ponad 100 osób. O liczbie tej informowali obserwatorzy ONZ, którzy udali się na miejsce.

Annan, który 23 lutego został międzynarodowym wysłannikiem do Syrii, pierwszą wizytę w tym kraju złożył 10 marca. Na jej zakończenie uzyskał zarówno od władz, jak i opozycji zapewnienie, że będą przestrzegać kilkupunktowego planu pokojowego, przewidującego m.in. rozejm. Obowiązujące formalnie od 12 kwietnia zawieszenie broni jest jednak regularnie naruszane.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
"Pokojowa misja pozwoli mu dalej mordować" Zdaniem dzisiejszego wydania amerykańskiego dziennika Washington Post, misja Kofi Annana najpewniej da czas reżimowi Asada
Annan pojechał do Asada. Co z tego wyszło? Agencja AP oceniła, że najnowsza misja dyplomatyczna w Syrii poniosła porażkę, jeszcze zanim się rozpoczęła.
Oko w oko z Asadem. Przerwie masakrę? Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej, były sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan zamierza spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)