Notowania

wojna w syrii
28.03.2012 11:08

Wojna w Syrii. Chiny apelują o wypełnianie planu Annana

Sześciopunktowy plan Annana zakłada m.in. ustanowienie rozejmu między stronami konfliktu, pomoc humanitarną dla ludności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Chińskie MSZ zwróciły się do władz w Damaszku, jak i do opozycji syryjskiej z apelem, by przestrzegały _ swoich zobowiązań _ w ramach planu specjalnego wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, dotyczącego zakończenia konfliktu zbrojnego w Syrii._ _

_ - Mamy nadzieję, że rząd syryjski i zainteresowane strony w Syrii będą przestrzegać swoich zobowiązań. Jesteśmy zadowoleni, że rząd syryjski zaakceptował sześciopunktowy plan Annana. Uważamy, że doprowadzi to do uregulowania politycznego kryzysu syryjskiego _ - oznajmił rzecznik MSZ w Pekinie Hong Lei.

Sześciopunktowy plan Annana zakłada m.in. ustanowienie rozejmu między stronami konfliktu, pomoc humanitarną dla ludności, wycofanie ciężkiej broni z dzielnic mieszkalnych oraz podjęcie rozmów na temat politycznego rozwiązania konfliktu.

Władze syryjskie zaakceptowały ten plan. Rosja i Chiny zawetowały wcześniej dwa projekty rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiające przemoc w Syrii i wzywające prezydenta Baszara el-Asada do ustąpienia ze stanowiska.

Rewolta w Syrii przeciwko reżimowi Asada trwa od roku. Według szacunków ONZ w wyniku tłumienia antyprezydenckich wystąpień przez siły rządowe oraz starć z dezerterami z armii zginęło ponad 9 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec wojny w Syrii. To poważny przełom Władze Syrii zaakceptowały plan pokojowy wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana.
ONZ rozmawiało z Asadem. Będzie przełom? Rozmowy dotyczyły położenia kresu przemocy, możliwości dostarczenia pomocy humanitarnej przez Czerwony Krzyż, uwolnienia więźniów i wszczęcia dialogu politycznego.
Szok! Zaskakujący przeciwnik reżimu w Syrii Chińskie MSZ wezwało rząd i rebeliantów do nawiązania dialogu politycznego bez żadnych warunków wstępnych.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz