Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
26.04.2012 23:37

Wojna w Syrii. Kolejny apel o pokój

Szefowie dyplomacji arabskiej wezwali do zaprzestania rozlewu krwi w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szefowie dyplomacji arabskiej wezwali do zaprzestania rozlewu krwi w Syrii i wystąpili o przyspieszenie przybycia 300 obserwatorów z ramienia ONZ do tego kraju.

Na nadzwyczajnym spotkaniu w Kairze potępili rząd syryjski jako winny niekończących się zabójstw ludności cywilnej i zwrócili się do wszystkich stron konfliktu o przestrzeganie zwieszenia broni, które powinno było wejść w życie 12 kwietnia.

Obecność kilkunastu ekspertów z ramienia ONZ nie położyła kresu przemocy w Syrii - podkreślają ministrowie spraw zagranicznych państw arabskich.

Według opozycyjnej organizacji Komitety Koordynacji Lokalnej, mimo obecności misji międzynarodowej od 12 kwietnia zabito w Syrii dalsze 462 osoby.

Od marca 2011 roku, to jest od chwili rozpoczęcia ruchu protestacyjnego w Syrii, zginęło w tym kraju około 10 000 ludzi. Są to dane ogłoszone przez ONZ.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
Przygotował plan pokojowy, ale chce presji Kofi Annan zwrócił się z prośbą do Rady Bezpieczeństwa o podjęcie wszelkich starań, aby przekonać władze syryjskie i opozycję do zakończenia walk.
Obama w ogniu krytyki. Zmieni stanowisko? Naiwnością było przypuszczać, że plan ONZ w sprawie Syrii powstrzyma reżim prezydenta Baszara el-Asada przed brutalnym tłumieniem rebelii.
Wojna w Syrii sie nie skończy? Kolejne warunki Pojutrze upływa kluczowy termin, tymczasem wojska rządowe wciąż mordują ludzi.
Tagi: wojna w syrii, syria, liga arabska, pokój, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz