Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Niemal sto ofiar zaledwie w jeden dzień

0
Podziel się:

Tylko wczoraj siły rządowe wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi zabiły 83 osoby.

Wojna w Syrii. Niemal sto ofiar zaledwie w jeden dzień
(PAP/EPA)
bFeKSipx

Po zawieszeniu przez ONZ misji obserwatorów w Syrii doszło w tym kraju do dalszej eskalacji przemocy - pisze agencja dpa. Jak twierdzą działacze opozycji, siły wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi zabiły wczoraj 83 osoby.

Wśród ofiar jest jedenaścioro dzieci - podaje agencja dpa. Większość zabitych znaleziono w Dumie na przedmieściach Damaszku. Jeden z opozycjonistów powiedział, że z powodu trwającego ostrzału nie można było do tej pory zabrać ciał zabitych ani udzielić pomocy rannym. _ - Możliwe, że pod gruzami znajdują się ludzie, którzy przeżyli bombardowanie _ - powiedział anonimowy rozmówca agencji dpa.

ONZ zawiesiła w sobotę działalność swoich obserwatorów w Syrii, jako powód podając eskalację przemocy mimo oficjalnie obowiązującego rozejmu między siłami rządowymi i opozycją. Trzystu obserwatorów ma aż do zmiany decyzji powstrzymać się od patrolowania zagrożonych terenów i pozostać w miejscu zakwaterowania.

bFeKSipz

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay oskarżyła wczoraj reżim syryjski o popełnianie zbrodni przeciwko ludzkości i zażądała, by _ natychmiast przestał używać broni ciężkiej i zakończył ostrzał terenów zamieszkanych _.

Wewnętrzny konflikt w Syrii, zainspirowany tzw. arabską wiosną, trwa od marca 2011 roku. Jak szacują syryjscy obrońcy praw człowieka, dotychczas pociągnął za sobą ponad 14 tysięcy ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa grupa koordynacyjna. Czy to pomoże Syrii? Nad sytuacją w Syrii ciągle głowi się społeczność międzynarodowa. Oto nowy pomysł Hillary Clinton i unijnych urzędników.
To jeden z najkrwawszych dni w tym kraju Ponad 13 tys. osób, w większości cywilów, zginęło od wybuchu rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.
83 ofiary tylko w jeden dzień. Dramat trwa 83 osoby zostały zabite w sobotę w Syrii przez siły bezpieczeństwa - informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
bFeKSiqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)