Notowania

polska służba zdrowia
07.12.2012 11:18

Wotum nieufności dla ministra zdrowia. PiS: Szkodzi pacjentom

Dzisiaj do Sejmu trafi wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Premier broni Arłukowicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

*Na dzisiejszej konferencji prasowej Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Według Jarosława Kaczyńskiego nie ma on odpowiednich kompetencji do zarządzania resortem. *

Aktualizacja 12:40

_ - Minął czas, niestety nie doczekaliśmy się żadnej pozytywnej odpowiedzi, były tylko ataki personalne. W dalszym ciągu pacjenci, w tym dzieci, nie są leczone _ - powiedział prezes PiS. Dzisiaj mija tydzień od postawienia ministrowi zdrowia ultimatum w sprawie funduszy na leczenie najmłodszych pacjentów.

- _ Skutki niekompetencji tego rządu są fatalne dla pacjentów, szczególnie tych najmłodszych _- dodał prezes PiS-u.

Według opozycji Arłukowicz wykazał się wyjątkową niekompetencją i nie nadaje się na to stanowisko. - W związku z tym nie zostaje nic, jak tylko zażądać zmiany ministra, czyli złożyć wniosek o wotum nieufności i to w najbliższym czasie zrobimy - zaznaczył Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało również, że do pakietu ustaw o służbie zdrowia, dołączą kolejną o ochronie matki i dziecka. Jarosław Kaczyński zaznaczył również, że jego partia jest gotowa na _ biały szczyt _, na którym rozmawiać będą o sytuacji służby zdrowia w Polsce.

_ - Nie sądzę, aby intencją PiS i Jarosława Kaczyńskiego było leczenie dzieci. Gdyby tego typu konferencje, wnioski o wotum nieufności, listy, wezwania, pomogły choćby w uratowaniu jednego życia lub zdrowia, to bym sam chętnie w tego typu spektaklach uczestniczył _ - powiedział Donald Tusk dziennikarzom w Sejmie.

W ocenie szefa rządu działania Prawa i Sprawiedliwości nie mają na celu zdrowia dzieci, a jedynie _ polityczną grę _. - _ Każdy ma do tego prawo, kto zasiada w parlamencie, chociaż ja zawsze uważam, że jest coś dwuznacznego w nadmiernym wykorzystywaniu trudnej sytuacji ludzi chorych do polityki _ - dodał premier.

Tusk zauważył, że _ sytuacja w szpitalach zawsze jest dramatyczna pod koniec roku i to nie ze względu na sytuację pacjentów, która zawsze jest dość trudna _.

_ - Pod koniec roku dramatycznego wymiaru nabiera permanentny spór między szpitalami a NFZ i to jest kwestia wysokości kontraktów na przyszły rok. Te napięcia zawsze będą się powtarzały, bo każdy szpital chce udowodnić, że potrzebuje więcej pieniędzy, a NFZ musi pulę, którą ma do dyspozycji, podzielić najlepiej jak potrafi _ - mówił premier.

Według niego, sytuacja szpitali, jeśli mierzyć ją liczbą podpisanych kontraktów na rok 2013, _ nie jest gorsza niż w latach ubiegłych _ i _ grubo ponad 90 proc. szpitali ma podpisane kontrakty _. _ To pokazuje, że to napięcie finansowe nie jest aż tak dramatyczne, jakby chciała opozycja _ - uważa Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński: To wielki wstyd. Dzieci są nieleczone Prezes Prawa i Sprawiedliwości dał Bartoszowi Arłukowiczowi tydzień na naprawę sytuacji. W przeciwnym razie...
Arłukowicz w 5 krokach chce naprawić system Likwidacja centrali NFZ i powołanie nowoczesnej agencji do wyceny procedur - to m.in. plany ministerstwa zdrowia, które przedstawił szef resortu Bartosz Arłukowicz.
Kolejna debata PiS. Tym razem zabraknie... PiS zaprosił na debatę między innymi: byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela.
Tagi: polska służba zdrowia, służba zdrowia, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz