Notowania

rosja
21.12.2012 16:52

Wrak Tupolewa. Czy Catherine Ashton pomoże?

Szefowa unijnej dyplomacji poruszyła ten temat z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych. Co z tego wynikło?

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Nie na szczycie Unia Europejska - Rosja, ale na jego marginesie pojawiła się sprawa zwrotu wraku Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. O podniesienie tej kwestii apelował polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i prosił o pomoc szefową unijnej dyplomacji. *

Rzeczniczka Catherine Ashton powiedziała, że sprawy wraku nie było w oficjalnym programie spotkania, zatem nie została ona podniesiona podczas szczytu, a w kuluarach._ - Szefowa dyplomacji unijnej miała kilka rozmów na marginesie szczytu i podniosła wiele spraw, w tym także tę kwestię _ - powiedziała Maja Kocijancić.

Dodała, że było to podczas rozmowy z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych. Na pytanie jaka była jego reakcja, rzeczniczka już nie chciała odpowiadać. - _ To wszystko co mogę teraz powiedzieć. To jest wyczerpująca informacja, nie będę wdawać się w szczegóły _ - dodała.

Nie wiadomo zatem, czy Catherine Ashton podpierała się autorytetem Unii Europejskiej, czy też mówiła o tym, bo została poproszona o polskiego ministra. Choć i tak rosyjski prezydent Władimir Putin nie usłyszał co mówiła. Można wnioskować, że Catherine Ashton nie chciała, by kwestia dwustronnych relacji Polski z Rosją stała się tematem unijno-rosyjskiego szczytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski poprosił o pomoc. Będzie wsparcie? W belgijskiej stolicy odbędzie się unijno-rosyjski szczyt, na którym - jak chciał polski minister spraw zagranicznych - miała być ewentualnie podniesiona sprawa zwrotu wraku.
To będzie trudna rozmowa. Sikorski w Rosji Dziś Radosław Sikorski spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Tak Sikorski skomentował słowa Putina Prezydent Rosji odpowiedział dziś na pytania dotyczące zwrotu TU-154M. Polski MSZ ujawnia, co zamierza zrobić.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz