Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wraz z posłami po wakacjach wróci komisja hazardowa

0
Podziel się

Arłukowicz: Afery nie wyjaśnimy, Platformie na tym nie zależy.

Wraz z posłami po wakacjach wróci komisja hazardowa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgOmkhx

Za tydzień pierwsze po parlamentarnych wakacjach posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się wówczas między innymi raportem kończącym prace hazardowej komisji śledczej.

Wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz z SLD nie spodziewa się burzliwej dyskusji na ten temat. Jego zdaniem, Platformie nie zależy na wyjaśnieniu afery hazardowej.

POSŁUCHAJ BARTOSZA ARŁUKOWICZA:

Oprócz Mirosława Sekuły, zdania odrębne do raportu komisji napisali posłowie PiS-u, poseł PSL-u i właśnie Bartosz Arłukowicz. Poseł Lewicy powiedział, że aferę hazardową widzi zupełnie inaczej, niż przewodniczący Sekuła.

bEgOmkhz

*POSŁUCHAJ BARTOSZA ARŁUKOWICZA: *

Bartosz Arłukowicz skupił się między innymi na nieformalnych kontaktach i spotkaniach biznesmena branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka z byłym szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim oraz na piśmie ministerstwa sportu, w którym informowano ministra finansów o rezygnacji z dopłat do automatów do gier.

W przyjętym 5 sierpnia przez posłów raporcie można między innymi przeczytać, że politycy PO nie brali udziału w nielegalnym lobbingu w sprawie ustawy hazardowej, mimo, iż ich zeznania są momentami mało wiarygodne. Według raportu, źródłem przecieku o akcji CBA mogło być zarówno Biuro, jak i Kancelaria Premiera.

bEgOmkhF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t102862.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostre;slowa;w;komisji;hazardowej;opozycja;atakuje;sekule,200,0,649928.html) Ostre słowa w komisji hazardowej, opozycja atakuje Sekułę Przewodniczący Mirosław Sekuła chciał dziś zakończyć prace komisji. Posłowie opozycji skrytykowali jego działania. Ostatecznie odroczono prace komisji do sierpnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t102608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zakonczenie;prac;komisji;hazardowej;to;absurd,186,0,649146.html) Zakończenie prac komisji hazardowej? To absurd Przewodniczący komisji Mirosław Sekuła prace chce zakończyć w piątek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t102608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/opozycja;oburzona;pospiechem;sekuly,169,0,648873.html) Opozycja oburzona pośpiechem Sekuły Raport w sprawie afery hazardowej zostanie przyjęty już w piątek?
bEgOmkia
KOMENTARZE
(0)