Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocławskie afrykarium największe w Europie

0
Podziel się:

350 milionów zł pochłonie budowa Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim zoo. Obiekt ma powstać za 2,5 roku. Przed rokiem 2016 (kiedy Wrocław obejmie Europejską Stolicę Kultury, Wrocławianie będą mogli poszczycić się unikatowym na skalę europejską projektem - Oceanarium.

Wrocławskie afrykarium największe w Europie

Po zakończeniu formalności związanych z przetargiem (który zoo ogłosiło pod koniec ubiegłego roku), generalny wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Najprawdopodobniej projekt „Budowy obiektu Afrykarium-Oceanarium zrealizuje Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. wraz ze swoim Partnerem ze Stanów Zjednoczonych, który posiada już doświadczenie w budowie Oceanariów. Nikt do tej pory w naszym kraju nie podjął się jeszcze budowy tak potężnego obiektu. Będzie to pierwsze w Polsce Afrykarium-Oceanarium i największe w Europie. Nowy obiekt może ściągnąć do Wrocławia dodatkowy milion turystów i gości. Nowy pawilon będzie prezentował faunę i florę wód afrykańskich i okołoafrykańskich. Poprzez wybudowany tunel ze szkła akrylowego każdy będzie mógł się przedostać do świata wód oceanicznych i poczuć się jak na wodach prawdziwego Oceanu, a ma w nich pływać jeden z największych drapieżników – rekin. Poza nim w Oceanarium będą ryby z jezior Malawi i Tanganika oraz zwierzęta żyjące w dorzeczu Nilu - hipopotamy.
Największą atrakcją Oceanarium ma być wybieg dla pingwinów, usytuowany tuż pod restauracją w kształcie łodzi. Afrykanarium będzie wielkości hipermarketu Leclerc. Zostanie podzielony tematycznie: zwierzęta z różnych rejonów Afryki będą miały osobne ekspozycje. Pierwsze gatunki spotkamy już w hallu. Otoczą nas tam flamingi, będziemy mogli przyjrzeć się też wielu gatunkom ryb pływających w akwariach. Stąd przejdziemy do sali, która ma imitować krajobraz Morza Czerwonego. Tam zobaczymy barwne ryby i koralowce. Dalej natkniemy się na dwa akwaria z mieszkańcami jezior Malawi i Tanganika. Później będą zwierzęta z doliny Nilu, między innymi hipopotamy. Następnie trafimy do sali, którą nazwano Kanałem Mozambickim - właśnie w niej będą pływały rekiny. W nowym obiekcie znajdzie się miejsce Także dla wielu obecnych mieszkańców wrocławskiego zoo (np. krokodyli, hipopotamów). Dodatkowe atrakcje czekające na turystów to otwarte wybiegi, pokazy sztuczek wykonywanych przez uchatki oraz podziwianie rafy koralowej z wnętrza
zatopionego statku. Nie wiadomo jeszcze, czy wstęp do afrykarium będzie osobno płatny czy też wejdziemy tam, mając po prostu bilet do ogrodu zoologicznego. Zakończenie budowy pokrywać się będzie ze 150-leciem istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)