Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
01.03.2013 16:05

Wybór nowego papieża. Ważną datę poznamy...

Datę rozpoczęcia konklawe poznamy dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zapowiedział to rzecznik prasowy Watykanu w czasie spotkania z dziennikarzami. Ks. Federico Lombardi potwierdził, że dziekan Kolegium Kardynalskiego wysłał do wszystkich jego członków zaproszenie do udziału w dyskusji poprzedzającej wybór nowego papieża.

Większość z nich, ponad 140, już przebywa w Rzymie, dlatego pierwsze posiedzenie tzw. kongregacji generalnych może odbyć się w poniedziałek 4 marca. Rzecznik watykański
zaznaczył jednak: _ Nie zostało to ustalone i nie należy nawet spodziewać się, aby już w poniedziałek zapadła decyzja w sprawie daty rozpoczęcia konklawe _.

Kardynałowie mają tak wiele spraw do przedyskutowania, że jest to po prostu niemożliwe - mówi ksiądz Lombardi. Powołując się na relację osobistego sekretarza Benedykta XVI, dodał, że papież emeryt zadowolony był z serwisów informacyjnych na temat ostatnich godzin swego pontyfikatu, które obejrzał w czwartek wieczorem. Dziś zaś czuje się wypoczęty i odprężony.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież abdykuje. Oto przyszłość Benedykta XVI Zgodnie ze swoją wcześniejszą decyzją, Joseph Ratzinger zakończył trwający blisko osiem lat pontyfikat. Do czasu rozstrzygnięć na konklawe, kościół katolicki nie będzie miał papieża.
Zobacz, gdzie schroni się papież Posiadłość - willa i otaczające ją ogrody - rozciąga się na 55 hektarach, czyli zajmuje powierzchnię o 11 hektarów większą niż Watykan.
Benedykt XVI żegna się z wiernymi. Są tłumy Po abdykacji papież nie powróci do normalnego życia, ale pozostanie w ukryciu, by modlić się za Kościół.
Tagi: papież, watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz