Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w centrum Sofii. 11 osób rannych

0
Podziel się:

Według szefa MSW Cwetlina Jowczewa nic nie wskazuje na to, że wybuch był wynikiem zamierzonego działania.

Wybuch w centrum Sofii. 11 osób rannych
(Robert Brook/CC/Flickr)
bEsrUxWZ

Co najmniej jedenaście osób zostało rannych w niedzielę w wyniku eksplozji w restauracji chińskiej w samym centrum stolicy bułgarskiej. Do wybuchu doszło wieczorem, kiedy lokal był pełen ludzi. Stan jednej osoby jest ciężki. Część poszkodowanych to przechodnie.

Według szefa MSW Cwetlina Jowczewa nic nie wskazuje na to, że wybuch był wynikiem zamierzonego działania.

Według wstępnych ustaleń wybuchła butla z gazem, która spowodowała eksplozję następnych. Zawaliło się kilka ścian. Ucierpiały również sąsiednie budynki.

bEsrUxXb

W pomieszczeniach restauracji pozostało jeszcze 14 butli i najważniejszym celem straży pożarnej jest niedopuszczenie do kolejnych eksplozji, dodał minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Blokada centrum Sofii, 14 zatrzymanych Kilkudziesięcioosobowe grupy zajęły najważniejsze stołeczne skrzyżowania i nie reagowały na wezwania policji.
Stolica sparaliżowana przez demonstrantów Protestujący 20 dni domagają się dymisji rządu finansisty Płamena Oreszarskiego, popieranego przez lewicę i partię bułgarskich Turków DPS.
Czystka w MSW? Opozycja protestuje Zwolnienie objęło 7 wysokich rangą funkcjonariuszy resortu. Były minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow określił jako "czystkę polityczną".
bEsrUxXC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)