Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w składzie amunicji na Syberii. Są ofiary śmiertelne i ranni

0
Podziel się:

Z powodu pożaru w należącym do ministerstwa obrony składzie amunicji w Kraju Zabajkalskim kursowanie pociągów między miastami Czyta i Karymskoje zostało tymczasowo wstrzymane ze względów bezpieczeństwa

Wybuch w składzie amunicji na Syberii. Są ofiary śmiertelne i ranni
(Petar Milošević/CC/Wikimedia)

Według wstępnych danych siedem osób zginęło, cztery uznano za zaginione, a 17 zostało rannych w następstwie pożaru i wybuchu w składzie amunicji we Wschodniej Syberii. Po wybuchu wstrzymano kursowanie pociągów na odcinku Kolei Transsyberyjskiej.

Wcześniejsze dane mówiły, że w wyniku pożaru i wybuchu ucierpiało dziewięć osób. Do pożaru i eksplozji doszło w składzie amunicji pod wsią Bolszaja Tura, około 6200 km na południowy wschód od Moskwy. Przyczyną był szalejący opodal pożar lasu. Ewakuowano ponad 1000 mieszkańców.

- _ Z powodu pożaru w należącym do ministerstwa obrony składzie amunicji w Kraju Zabajkalskim kursowanie pociągów między miastami Czyta i Karymskoje zostało tymczasowo wstrzymane ze względów bezpieczeństwa _ - podały w oświadczeniu Rosyjskie Koleje Żelazne. Miejscowości są oddalone od siebie o około 80 km.

Rzecznik ministerstwa obrony powiedział telewizji Rossija 24, że ogień w składzie amunicji udało się opanować.

Pożary w składach amunicji w Rosji nie należą do rzadkości i często wynikają z zaniedbania obowiązków - przypomina agencja Reutera.

Główny szlak Kolei Transsyberyjskiej, wybudowanej w latach 1891-1916 i prowadzącej z Moskwy do Władywostoku przez Omsk, Krasnojarsk i Irkuck, to najdłuższa linia kolejowa na świecie. Przekracza osiem stref czasowych i liczy 9 289 km.

Ponieważ łączy zachód Rosji z portami na rosyjskim Dalekim Wschodzie, jest też znaczącym szlakiem eksportowym, którym transportowany jest m.in. rosyjski węgiel.

Czytaj więcej w Money.pl
To największe manewry od upadku ZSRR Władimir Putin obserwował manewry wojskowe, w których udział bierze 160 tys. żołnierzy, 5 tys. czołgów, 130 samolotów bojowych i kilkadziesiąt okrętów.
Katastrofa śmigłowca w Rosji. Są zabici _ Śmigłowiec poszukiwawczy wylądował w odległości dwóch kilometrów od miejsca katastrofy. Z powietrza zauważono szczątki ciał ludzkich. Fragmenty maszyny leżą na krze. _
Rosyjskich baz będą pilnować roboty Każdy waży około 900 kilogramów i wyposażony jest w kamery, dalmierz laserowy oraz czujniki radarowe.
Rosja nie widzi potrzeby odpowiadania na sankcje Prezydent Władimir Putin zastrzegł jednak, że Moskwa może ponownie rozważyć udział firm zachodnich w rosyjskiej gospodarce, jeśli sankcje będą kontynuowane.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)