Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wycofanie brytyjskich wojsk z Afganistanu

0
Podziel się:

Może to nastąpić wcześniej niż planowano - powiedział brytyjski minister obrony Philip Hammond.

Wycofanie brytyjskich wojsk z Afganistanu
(PAP/EPA/CPL PAUL MORRISON / BRITISH MINISTRY OF DEFENCE)
bEUgtHxh

Brytyjscy żołnierze mogą wycofać się z Afganistanu wcześniej niż planowano - powiedział brytyjski minister obrony Philip Hammond w wywiadzie opublikowanym w czwartek wieczorem na stronie internetowej dziennika _ Guardian _.

Minister tłumaczył, że dowódcy wojskowi zmienili zdanie co do liczby żołnierzy, którzy powinni pozostać w kraju, by pomóc afgańskim siłom w zwalczaniu talibów.

_ - Myślę, że jasny komunikat, który otrzymuję ze strony armii oznacza, że wycofanie oddziałów w 2013 roku mogłoby być możliwe _ - powiedział minister podczas wizyty w Camp Bastion, w prowincji Helmand na południu Afganistanu.

bEUgtHxj

Hammond dodał, że _ trzeba ponownie rozważyć liczbę żołnierzy, którzy są naprawdę potrzebni _ w Afganistanie. Mówił, że _ w sprawie wycofywania wojsk mogłoby być miejsce na pewną elastyczność _.

Hammond nie chciał podać szczegółów i podkreślił, że decyzja w tej sprawie nie została podjęta. Jednak jego wypowiedź jest pierwszym potwierdzeniem ze strony rządu w Londynie, że proces wycofywania brytyjskich oddziałów z Afganistanu może w przyszłym roku zostać przyśpieszony - pisze _ Guardian _.

Obecnie w Afganistanie służy 9,5 tys. żołnierzy brytyjskich i jest to drugi po amerykańskim najliczniejszy kontyngent w tym kraju. Proces wycofywania brytyjskich żołnierzy z Afganistanu ma dobiec końca w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Wielkiej Brytanii ostrzega kraje NATO Natomiast prezydent Francji ogłosił, że francuskie siły opuszczą kraj do końca 2013 roku, na rok przed zakończeniem tam misji NATO.
Brytyjczycy będą szkolić ich oficerów Przebywający z niezapowiedzianą wizytą w Afganistanie brytyjski premier David Cameron podpisał umowę w sprawie szkolenia afgańskich oficerów.
Brytyjczycy wycofują się. Pośpiech Camerona Według niego, Wielka Brytania wycofa w przyszłym roku z Afganistanu 500 żołnierzy, zmniejszając w ten sposób swój kontyngent do 9 tys.
bEUgtHxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)