Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydarzenia na Ukrainie "to jej wewnętrzna sprawa"

0
Podziel się:

Rosja uważnie jednak śledzi, co dzieje się w tym kraju - oświadczył rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.

Na zdj. Dmitrij Miedwiediew
Na zdj. Dmitrij Miedwiediew (ec.europa.eu)
bEDBNjcR

Rosja uważnie jednak śledzi, co dzieje się w tym kraju - oświadczył rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew dzisiaj, na spotkaniu w Moskwie z wicepremierem Ukrainy Jurijem Bojką.

_ - Macie dość aktywny sezon polityczny, uważnie śledzimy wydarzenia. Stanowią one bez wątpienia wewnętrzną sprawę Ukrainy, ale ważne jest, by w kraju była stabilność i porządek _ - mówił Miedwiediew, cytowany przez rosyjską agencję ITAR-TASS.

Wyraził też nadzieję na większą aktywność we współpracy obu krajów. Podkreślił, że Ukraina jest _ ważnym partnerem strategicznym Rosji _. Media ukraińskie poinformowały w środę, powołując się na źródła rządowe, że Bojko udał się do Moskwy, by omówić sprawy dwustronne, w tym kwestie gazowe.

bEDBNjcT

Nie jest planowane spotkanie prezydenta Władimira Putina z ukraińską delegacją - powiadomił jego rzecznik Dmitrij Pieskow. Na pytanie, czy Putin planuje spotkanie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem Pieskow odparł, że nie jest to jeszcze jasne. Rzeczniczka Miedwiediewa Natalia Timakowa poinformowała, że Miedwiediew rozmawiał we wtorek telefonicznie z premierem Ukrainy Mykołą Azarowem.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDBNjdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)