Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydobywają ofiary katastrofy koło Lampedusy

0
Podziel się:

W czwartek, gdy doszło do katastrofy, uratowano 155 osób, pochodzących głównie z Erytrei i Somalii.

Wydobywają ofiary katastrofy koło Lampedusy
(PAP/EPA/NINO RANDAZZO)

16 ciał ofiar katastrofy statku z uchodźcami, który zatonął koło wyspy Lampedusa, wydobyli w niedzielę z wraku płetwonurkowie. Oficjalny bilans ofiar wzrósł tym samym do 127. W morzu wciąż są dziesiątki ciał. Szacuje się, że mogło zginąć nawet około 300 osób.

W czwartek, gdy doszło do katastrofy, uratowano 155 osób, pochodzących głównie z Erytrei i Somalii.

Operacja poszukiwania ciał została wznowiona w niedzielę rano po tym, gdy w okolicach wyspy poprawiły się warunki pogodowe.

Statek, na którym według relacji ocalałych było około 500 osób, stanął w płomieniach niedaleko brzegów Lampedusy. Pożar wybuchł, ponieważ uchodźcy, chcąc zwrócić na siebie uwagę włoskiej straży przybrzeżnej oraz kutrów rybackich i prosić o pomoc, podpalili koce na zalanym paliwem pokładzie.

Na Lampedusę przybył w niedzielę, jako wysłannik papieża Franciszka, arcybiskup Konrad Krajewski, mianowany przez niego w sierpniu papieskim jałmużnikiem. Jak poinformowano, abp Krajewski przybył na wyspę, aby przekazać słowa solidarności od papieża i na miejscu przekonać się o potrzebach humanitarnych, które są konsekwencją katastrofy.

Papieski jałmużnik był na molo, na które przywożone są ciała ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Przeżyli katastrofę. Teraz są podejrzani Uchodźcy z Afryki, głównie z Somalii i Erytrei, którzy ocaleli z przedwczorajszej katastrofy statku u brzegów wyspy Lampedusa, zostaną objęci śledztwem jako podejrzani o nielegalną imigrację.
Liczba ofiar tragedii może wzrosnąć do 300 Dotychczas potwierdzono śmierć ponad 120 imigrantów, ale płetwonurkowie i ratownicy zlokalizowali dziesiątki zwłok we wraku.
Zamachy w Bagdadzie. Nieżyje ponad 50 osób Od początku roku w całym Iraku zginęło ponad 6 tysięcy ludzi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)