Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykorzystywanie religii przez mafię to bluźnierstwo

0
Podziel się:

Watykański minister kultury stwierdził, że być może Kościół nie zrobił wystarczająco dużo, by zwalczać mafię.

Wykorzystywanie religii przez mafię to bluźnierstwo
(JeffersonDavis/CC/Flickr)
bETuUdGZ

*Związki między sferą świętości a mafią to _ zjawisko zakorzenione i utrwalone od dłuższego czasu, a wykorzystywanie religii przez nią to bluźnierstwo _ - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi. *

Watykański _ minister kultury _ stwierdził, że _ być może Kościół nie zrobił wystarczająco dużo, by zwalczać mafię _. Włoskie media, które przytoczyły wypowiedź hierarchy, uznały ją za samokrytykę Kościoła.

Kardynał Ravasi podkreślił w Catanzaro w Kalabrii, że wyznawanie wiary przez mafiosów to wyraz _ zdegradowanej religijności _.

bETuUdHb

_ - Jeśli dochodzi do tego, że ktoś modli się zanim pójdzie zabić drugą osobę, to mamy do czynienia z totalną degeneracją, bluźnierstwem _ - oświadczył watykański hierarcha podczas publicznej debaty z dwoma włoskimi prokuratorami do walki z mafią.

_ Trzeba zawsze mówić jasno, powtarzać, jak to uczynił Jan Paweł II na Sycylii, że mafiosi są poza Kościołem, mimo że posługują się wszystkimi symbolami religijnymi _ - dodał kardynał.

Religijność świata przestępczego określił jako _ czyste bałwochwalstwo, negację Boga _.

Kardynał Ravasi pytany o to, co musi zrobić Kościół w obliczu tego zjawiska, odparł, że konieczna jest edukacja i stała obecność u boku najmłodszych i całych rodzin.

bETuUdHh

_ Kto zabił, jest prześladowcą wiary, nawet jeśli ma figurki Matki Bożej w domu _- oświadczył. Kardynał z Watykanu wyraził przekonanie, że konieczne jest _ oczyszczenie _ uroczystości religijnych ku czci patronów miast i miejscowości oraz procesji, w których na południu Włoch udział biorą niekiedy członkowie mafijnych klanów. Mówił też o tym, że pielgrzymują oni do sanktuariów.

Zapewnił jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest występować przeciwko mafii proboszczowi w małej miejscowości, w której jest ona bardzo silna.

Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury przestrzegł, że istnieje ryzyko, iż zorganizowana przestępczość może instrumentalnie wykorzystywać religię oraz religijność ludności dla swoich nieetycznych celów.

Czytaj więcej w Money.pl
Cała mafia słała smsy, głosując na 13-latkę Boss sprawdzał potem skrupulatnie, czy wszyscy oddali głos na jego córkę startującą w telewizyjnym show.
Promocja - 20% w dół. Klejnoty ze skarbca mafii Sąd w Neapolu postanowił wystawić na licytację klejnoty i biżuterię oraz złote zegarki, skonfiskowane w ostatnich latach mafiosom z kamorry.
bETuUdHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)