Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wysłannik Kaddafiego negocjował w Lizbonie

0
Podziel się:

Zaufany współpracownik Muammara Kadafiego spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Portugalii Luisem Amado.

Wysłannik Kaddafiego negocjował w Lizbonie
(PAP/EPA)

Zaufany współpracownik Muammara Kadafiego spotkał się w Lizbonie z ministrem spraw zagranicznych Portugalii Luisem Amado. Poinformował o tym w nocy rzecznik portugalskiego MSZ.

Spotkanie miało charakter nieformalny i doszło do niego w jednym z hoteli w Lizbonie na prośbę libijskiego rządu. O planowanej rozmowie poinformowana została wcześniej szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Portugalskie władze nie ujawniły ani nazwiska emisariusza libijskiego dyktatora, ani też szczegółów rozmowy. Tymczasem greckie MSZ poinformowało w środę wieczorem, że wysłannik Kadafiego, Mohamed Siala, spotka się w czwartek w Atenach z wiceministrem spraw zagranicznych Grecji Dimitrisem Dollisem.

Agencja dpa zwraca uwagę, że dyplomatyczna ofensywa reżimu Muammara Kadafiego ma miejsce przed czwartkowymi posiedzeniami szefów dyplomacji Unii Europejskiej i ministrów obrony NATO, oraz piątkowym szczytem UE, poświęconymi sytuacji w Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134143.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;jesli;zachod;zaatakuje;zgina;tysiace,30,0,787230.html) Kaddafi: Jeśli Zachód zaatakuje, zginą tysiące Libijski dyktator ponownie zaprzecza, by w kraju doszło do demonstracji. Wietrzy spisek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t134710.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zolnierze;kaddafiego;znecali;sie;nad;dziennikarzami,104,0,791400.html) Żołnierze Kaddafiego znęcali się nad dziennikarzami Ponad 20 godzin przetrzymywały wojska wierne dyktatorowi członków ekipy brytyjskiej stacji BBC.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t134401.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;szuka;pomocy;w;egipcie;wyslal;samolot,59,0,791099.html) Kaddafi szuka pomocy w Egipcie. Wysłał samolot Libijski dyktator wysłał do Egiptu jednego ze swoich generałów, szefa rządowego biura dostaw i logistyki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)